Majk Spirit nahral emotívnu skladbu pre Karla Gotta

4. novembra 2019
3432
 

Pre mnoho slvoenských a českých spevákov bol dlhé roky nepochybne veľkou inšpiráciou Karel Gott. Raper Majk Spirit patril medzi tých, ktorí snívali o tom, že raz s maestrom nahrajú spoločnú skladbu. To sa už síce nestane, Majk však vydáva skladbu Navždy mladý, ktorú venuje nedávno zosnulej legende.

 Najnovšiu skladbu Majka Spirita inšpirovala jedna z najznámejších maestrových piesní, prerábka hitu Forever Young skupiny Alphaville, ktorú Karel Gott naspieval v roku 2010 s nemeckým raperom Bushidom a neskôr v roku 2018 s českým kolegom Leošom Marešom.

„Sníval som o spolupráci s legendárnym Maestrom, posledný rok som sa o to aj snažil a bolo to na dobrej ceste…“ prezrádza Majk Spirit. „Keď som sa pred pár týždňami dozvedel, že nás Karel opustil, predstavoval som si, že robíme spolu song a vznikla skladba NAVŽDY MLADÝ,“ vysvetľuje na margo svojej najnovšej piesne, prostredníctvom ktorej sa rozhodol vzdať poctu maestrovi, ktorý si svojím dielom získal milióny fanúšikov v mnohých krajinách na celom svete. Z plánovaného duetu sa teda napokon stal hudobný tribute.

O nové hudobné aranžmány svetoznámeho hitu sa tentokrát postaral zvukový majster Abe v spolupráci s Marekom Šurinom, ktorý zastrešil tiež mix a master piesne. Husle do skladby nahral uznávaný Filip Jančík a o klavírny sprievod sa v štúdiu postaral Jozef Šarišský.

Dôležitou súčasťou skladby boli vokály – na tie si Majk prizval svojho kolegu, speváka Milana Miťa Bodnára, s ktorým sa prvý raz pracovne spojil pri nahrávaní skladby Nie Som Tu Náhodou. „Vedel som, že nikdy to nezaspievam ako Gott, lebo Kája je len jeden. Našim cieľom bolo uctiť si Karla Gotta a s takouto emóciu som tento refrén naspieval,“ dodáva.

Okrem toho do 16. decembra trvá Majkova medzinárodná filantropická iniciatíva – predaj troch mikín z jeho merchu, ktorých dizajn vytvoril v spolupráci so svojimi fanúšikmi a spolu s nimi tiež vybral tri organizácie, ktoré tento rok na Vianoce podporí peniazmi z ich predaja i vlastným finančným príspevkom.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.