Nová Evitovka príde do kín už tento týždeň: Pozrite si nový trailer filmu V lete ti poviem, ako sa mám

14. februára 2022
2083
 

Priatelia sú rodina, ktorú si vyberieš. Čosi o tom vedia hrdinky a hrdinovia filmu V lete ti poviem, ako sa mám. Adaptácia knižného bestselleru spisovateľky Evity Twardzik prenesie na filmové plátna osudy partie priateľov, ktorých poznáme z úspešného románu. 

Komédia, v ktorej sa nájdeme všetci – tak označujú snímku tvorcovia, ktorých talent už preniesol do filmovej podoby dve Evitine knižné predlohy. V roku 2017 si srdcia diváčok i divákov získala komédia Všetko alebo nič, na ktorej úspech v roku 2019 nadviazal film Príliš osobná známosť. Osvedčená spolupráca produkčnej spoločnosti NUNEZ NFE,  Evity Twardzik ako autorky predlohy i scenára a režisérky Marty Ferencovej  tentoraz prináša do kín príbeh o sile priateľstva.

„V každom filme je trochu rozdiel v závere. Tu bude najviac viditeľný, pretože knižka končí trochu smutne. Po našom poslednom filme som si povedala, že pôjdeme do niečoho  veselého. Verím, že aj pre divákov skončí všetko tak, že pôjdu vysmiati z kina,“ odpovedá  scenáristka Evita Twardzik na otázku, ako sa odlišuje knižná predloha od filmu.

Vo filme sa môže publikum tešiť na Mariána Miezgu, Dominiku Morávkovú, Petru Vajdovú či Jána Koleníka. Českú republiku bude zastupovať Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin HofmannJaroslav Plesl. Výnimočné zoskupenie doplnia rumunské herečky Andreea Vasile a Dana Rogoz, spolu s ich kolegom Pavlom Bartosom.

Film sme nakrúcali v období najväčšieho lockdownu za veľmi prísnych opatrení a dúfali sme, že keď pôjdeme s filmom do kina, pandémia bude minulosťou. Teraz verím, že si ľudia aj v tomto neľahkom čase nájdu cestu do kina, aby sa prišli zasmiať a pozrieť sa, čo sme pre nich s radosťou nakrútili,“ hovorí producentka Oľga Núňezová.

Hviezdne obsadenú snímku do kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film. Jej predpremiérové premietania sú pripravené na valentínsky pondelok a do širšieho nasadenia sa dostane vo štvrtok 17. februára.

Foto: NUNEZ NFE

Zdieľaj článok:

Comments are closed.