Lahodná pochúťka zo Slovenka získala dve hviezdy na svetovej súťaži!

16. augusta 2019
3473
 

Neviete si odpustiť sladké? V tom prípade môžete orieškové maslá nahradiť ich zdravšou alternatívou. Práve takéto dobroty ponúka slovenská značka Powerlogy, z ktorej si vyberú aj ľudia s intoleranciou či alergiou. Jeden z najobľúbenejších výrobkov Power Cashew je vyrobený z kešu orechov v BIO kvalite bez akýchkoľvek prídavkov a cukru.

Power Cashew je na slovenskom trhu skutočne unikát. Ďalšími ingredienciami, ktoré zvýrazňujú jeho chuť a pozdvihujú prirodzenú sladkosť sú kokos a BIO vanilka. Kešu maslo obsahuje minimum sacharidov a je preto vhodné aj pre low carb, až keto štýl stravovania, vegánov či diabetikov a najnovšie oslovil aj odbornú verejnosť vrámci Great Taste Awards.

Zisk svetového ocenenia – kešu krém ohodnotený dvomi hviezdami Great Taste

Značka Powerlogy sa u svetových odborníkov zapísala viac krát. V rámci gastronomickej súťaže Great Taste Awards už zabodovali produkty Power Nougat, Power Pistacchio, Power Butter a najnovšie aj Power Cashew. Aj tento rok 500 porotcov, odborníkov na kvalitu potravín a šéfkuchárov hodnotilo pomocou slepých testov 12 772 výrobkov zaslaných z viac ako 100 rôznych krajín z celého sveta. Bio kešu krém oslovil porotcov gastronomického „Oskara“, a dnes sa môže hrdiť dvoma hviezdami z maximálnych troch získaných na Great Taste Awards 2019.

V Powerlogy robia maximum pre vývoj produktov, ktoré v sebe spájajú silu čistej chuti a funkčnosti pre extra energiu a nadpriemerný fyzický i mentálny výkon. „Veríme, že kvalitné jedlo mení myslenie, a preto majú všetky naše produkty vysokú výživovú hodnotu. Našou vášňou je progresívna a efektívna životospráva. Ocenenie od odborníkov z Great Taste nám dodáva ešte väčšiu chuť na našich Powerlogy produktoch poctivo pracovať,“ dodáva zakladateľ Dušan Plichta.

View this post on Instagram

Predstavujeme Vám nového držiteľa 2 hviezd ocenenia gastronomického Oskara Great Taste 2019 – naše Power Cashew! ?⭐️⭐️ Nugát a mandľové maslo partia medzi BEST SELLERS v rámci našej gourmet línie a oba už držiteľmi Great Taste ocenenia sú. Mnoho ľudí však nepozná náš nový kešu krém s kokosom, ktorý je prirodzene sladký, ale pritom úplne bez cukru. Každopádne to vyzerá tak, že sa mi opäť raz podarilo na Slovensku vytvoriť svetový produkt bez kompromisov v kvalite. S radosťou zdieľam novú správu, že sme za Power Cashew BIO získali až 2 hviezdy na prestížnej Great Taste Awards v Londýne. Minulý rok sme sa tešili z ocenenia dvoma hviezdičkami, ktoré dostal váš obľúbený Power Pistacchio. Pri príležitosti výhry ceny sme pre vás pripravili super balíček na letné cesty – Power Cashew BIO 200g verziu spolu s Power Choco Bar 70 %, bean-to bar čokoládou s orieškami, za špeciálnu cenu 10,90 EUR. Toto letné cestovné COMBO si môžete kúpiť na našom e-shope v sekcii VÝHODNÉ BALENIA #eatsmart #feelgreat #powerlogy #powerfromslovakia

A post shared by Chutná Energia ??? (@powerlogy_slovakia) on

Ako vzniklo nové kešu maslo?

Príbeh kešu masla od Powerlogy siaha do cestovateľskej minulosti zakladateľa. V USA, Austrálii alebo západnej Európe, si zvykol na kvalitné orechové maslá a krémy, ktoré boli bežnou súčasťou dobrej životosprávy. „Na Slovensku sme pred časom okrem komerčných arašidových masiel s prídavkom cukru a konzervantov nenašli žiaden produkt, ktorý by nás oslovil svojou chuťou a zároveň by spĺňal tie najnáročnejšie kritériá kvality. S víziou bezchybných potravín sme sa preto pustili do výskumu, pričom sme otestovali viac než 50 rôznych značiek doma i v zahraničí. Prelomovým sa pre nás stal Organic Food Festival v Londýne, kde sme získali dôležité detailné poznatky pre našu receptúru,“ hovorí Plichta.

Následne niekoľko mesiacov testovali produkt s partnermi v slovenskej výrobe. Výsledkom je unikátne čerstvé kešu maslo z kešu orechov v top kvalite bez akýchkoľvek prídavkov a cukru. Jedinou ingredienciou, ktorá zvýrazňuje chuť a pozdvihuje prirodzenú sladkosť je kokos.

Platí staré pravidlo – nie sú orechy ako orechy!

Je známe, že priemerné komerčné orechy sú náchylné na plesne a oxidáciu. Okrem toho je dôležité vedieť, že napríklad také arašidy nie sú úplne ideálnym zdrojom výživných látok vzhľadom na vysoký pomer polynasýtených tukov, alergénov a neželaný príjem omega-6 mastných kyselín. Z tohto pohľadu sú svojím zložením unikátne práve mandle, kešu a kokosové orechy. Kešu majú nielen skvelý profil mononasýtených mastných kyselín, ktoré sú pre telo ideálnym zdrojom energie, ale obsahujú aj proteíny a najmä množstvo vitamínu E a vlákniny.

Jednoduchý test môže na sebe aplikovať každý: Vyskúšajte iný štandard snacku/olovrantu a otestuje si, že sa budete cítiť úplne inak po lahodnom kešu masle napríklad s ovocím v porovnaní s klasickými sladkosťami.

Ako najlepšie využiť kešu krém:

  • Rovnako ako klasické maslo na priamu konzumáciu, či pridať do kaše.
  • Len tak na lyžicu a podľa chuti s banánom, jahodami alebo broskyňami.
  • Zakomponovať do lahodných smoothies, shakeov alebo pudingov.
  • Zakomponovať do domáceho pečenia alebo varenia ako zdroj zdravých a kvalitných tukov.
  • Výroba vlastných snackov v low carb až keto štýle, produkt obsahuje minimum sacharidov.
Zdieľaj článok:

Comments are closed.