Chanel dal stopku kožušinám a koži exotických zvierat!

14. decembra 2018
4601
 

Jeden z najväčších svetových luxusných módnych domov Chanel oznámil, že nebude používať kožušiny ani kožu z exotických zvierat pre svoje modely.

Francúzska luxusná značka na svoje odevy a tašky používala kože z hadov, krokodílov, jašteríc či rají. Tomu však je koniec. Ako prezident spoločnosti vo vyhlásení uviedol: „Rozhodnutie bolo prijaté preto, lebo bolo extrémne ťažké získavať zvieracie kože etickým spôsobom.“

Organizácia pre práva zvierat PETA na Twitteri uverejnila zoznam popredných svetových módnych domov, ktoré už zastavili používanie kožušiny. Patria medzi ne u nás známe značky Michael Kors, Versace, Lacoste, Giorgo Armani, Calvin Klein, Burberry, The North Face, Gucci, H&M či ZARA.

Keď minulý rok spoločnosť Gucci prestala používať kožušinu, podľa viacerých obhajcov práv zvierat to mohlo spôsobiť nárazový efekt. Ako povedal Simone Pavesi, manažér módy bez zvierat talianskeho aktivistického združenia LAV „Rozhodnutie spoločnosti Gucci radikálne zmení budúcnosť módy. Ako sa móda stane viac etickou, dodávateľské reťazce, ktoré sa točia okolo zvierat, budú minulosťou.“

U nás sa kožušinami na Instagrame najviac prezentuje tenistka Dominika Cibulková, ktorá za to čelí obrovskej kritike verejnosti.

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.