Evita Urbaniková vo svojom novom filme Príliš osobná známosť ukáže, že život je ako hojdačka

14. januára 2020
3980
 

Film Všetko alebo nič z roku 2017 sa v slovenských aj českých kinách stretol s úspechom o akom väčšina filmov z našej produkcie môže len snívať. Po troch rokoch do kín prichádza úplne nový príbeh Príliš osobná známosť, ktorý vznikol na motív ďalšej Evity Twardzik Urbaníkovej, jednej z našich najúspešnejších spisovateliek.

Tvorivý tím úspešného filmu Všetko alebo nič, ktorý pred tromi rokmi videlo v slovenských kinách viac ako 338 000 divákov a diváčok, prinesú už čoskoro na filmové plátna nový príbeh. Spomedzi knižných titulov, za ktorými autorsky stojí, vybrala Evita tentoraz príbeh, ktorý opisuje život so všetkými jeho odtienkami. „Príliš osobná známosť je presne o tom, že život je hojdačka, raz sme dole, raz sme hore, niekedy sme dlhšie tam, niekedy na tej druhej strane a je plná emócii. Čím som staršia, tým viac vnímam, že nič v živote nie je čiernobiele, a to sa mi páči aj na príbehoch troch žien, ktoré sú nosné v tomto filme,“ hovorí spisovateľka, ktorá spolu s režisérkou Martou Ferencovou napísala aj filmový scenár.

Spomínanú trojicu hrdiniek vo filme stvárnia úspešné české herečky Petra Hřebíčková, Tatiana a DykováEliška Balzerová. Autorka predlohy neskrýva nadšenie z obsadenia a dodáva, že mimoriadne pozitívne ju svojím talentom a disciplínou prekvapila najmladšia členka hereckého ansámbla, v čase nakrúcania päťročná Valentýna Bečková. „V jednej scéne sme potrebovali, aby srdcervúco plakala a ona aj srdcervúco plakala a keď doplakala, prišla za mnou a spýtala sa – plakala som tak, ako si to napísala?“ spomína Evita.

Herečkám všetkých vekových kategórií budú na plátne robiť spoločnosť herci Branislav Trifunović, Predrag Manojlović, Janko Popović Volarić, ale aj Ľuboš KostelnýMarián Mitaš. Film Príliš osobná známosť na seba upozornil aj vďaka rovnomennej skladbe, ktorú naspievala slovenská skupina I.M.T. Smile a česká herečka a speváčka Nikol Štíbrová. Titulná skladba novej evitovky má na Youtube už takmer 3 milióny prezretí.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.