Bezkonkurenčný e-shop! Loop ti ukáže čo znamená zero-waste

29. januára 2019
4652
 

Predstavte si nákup drogérie ako z sci-fi filmu! Minú sa vám tablety do umývačky, kapsule do práčky, šampón a kondicionér je už tiež na hrane. Zavoláte kuriéra, ktorý vyzdvihne vašu bedničku a vráti vám ju plnú. Bez zbytočných škatúľ, obalov, vyhadzovania plastov! Revolúcia sa volá Loop a prvé testy chystá už tento rok.

E-shop novej generácie

Loop je prvým elektronickým obchodom svojho druhu v rámci globálneho balenia a cirkulárneho systému nákupov. Cieľom je zlepšiť environmentálne vlastnosti a komfort v porovnaní so súčasnými riešeniami nakupovania online prostredníctvom obalov, ktoré sa zhromažďujú, čistia, opätovne plnia a používajú. Loop ponúka aj možnosť zbierať použité produkty priamo z domácností na ďalšiu recykláciu alebo opätovné použitie. P&G bola prvou spoločnosťou zaoberajúcou sa spotrebiteľskými produktmi, ktorá sa pripojila k službe Loop.

Ako ohlásili na výročnom stretnutí Svetového ekonomického fóra v švajčiarskom Davose, toto partnerstvo ďalej podporuje ciele trvalej udržateľnosti spoločnosti P&G Ambition 2030 a trvalý záväzok spoločnosti premeniť udržateľné zámery na pozitívne každodenné aktivity.

Vedci a inžinieri spoločnosti P&G vyvinuli inovatívne riešenia výroby, balenia a distribúcie, ktoré potešia zákazníkov a uľahčia trvalo udržateľný život pre zúčastnených spotrebiteľov. Jedenásť značiek P&G bude k dispozícii v službe Loop v jednom z troch formátov. Systém Loop bude overený a optimalizovaný prostredníctvom skutočných experimentov na trhu, ktoré sa začnú v polovici roku 2019 v New Yorku a Paríži.

Trvanlivé obaly produktov Procter&Gamble

Trvanlivé balenie obľúbených výrobkov

Obľúbené výrobky ako Pantene, Tide, Cascade a Crest budú mať nové trvanlivé a opätovne plniteľné obaly, vrátane luxusných balení s novými funkciami.

  • Pantene predstavuje unikátnu fľašu vyrobenú z ľahkého a trvanlivého hliníka na šampón a kondicionér.
  • Tide (v Európe Ariel), americký prací prostriedok číslo 1, sa zúčastňuje v procese Loop s pracím prostriedkom na báze Tide purclean v novej odolnej fľaši vyrobenej z nehrdzavejúcej ocele s jednoduchým otočným uzáverom.
  • Cascade (tablety do umývačky, v Európe Jar), ktorý neustále hľadá spôsob, ako zlepšiť zážitok z umývania riadu šetrne k životnému prostrediu, vyvinul nový obal pre Cascade ActionPacs, ktorý umožňuje spotrebiteľom preskočiť oplachovanie.
  • Crest zvyšuje udržateľnosť v oblasti starostlivosti o ústnu hygienu prostredníctvom novej ústnej vody Crest Platinu. Má unikátnu receptúru, ktorá prináša čerstvý dych a prevenciu škvŕn na zuboch v udržateľnej, opakovane plniteľnej sklenenej fľaši.
  • Ariel a Febreze sa angažujú s odolnými obalmi, ktoré je možné opätovne naplniť a sú k dispozícii aj v obchodoch.
Zdieľaj článok:

Comments are closed.