Novinka od Xiaomi: Šikovný expert zo sveta smartfónov základnej úrovne

8. marca 2023
1395
 

Spoločnosť Xiaomi dnes predstavila Redmi 12C, najnovší všestranný základný smartfón, ktorý prináša jedno z najvýkonnejších zariadení vo svojom cenovom segmente na medzinárodných trhoch za cenu od 139 EUR.

Redmi 12C poháňaný procesorom MediaTek Helio G85 umožňuje rozšírenie operačnej pamäte RAM až o 6+5 GB a úložiskom s kapacitou 1 TB¹ pre plynulejšie každodenné operácie, rýchlejšie spúšťanie aplikácií, ako aj viac úložného priestoru pre váš obsah. Zariadenie je vybavené veľkou 5 000 mAh batériou, ktorá vám poskytne dostatok energie na celý deň2. Redmi 12C je vybavený pokročilým a citlivým snímačom odtlačkov prstov, ktorý ďalej vyniká tým, že umožňuje používateľom odomknúť telefón, otvoriť aplikáciu alebo overiť mobilnú platbu len priložením prsta priamo na displej. Nechýba tiež podpora NFC zjednodušujúca párovanie zariadení, ale hlavne pripravená na obľúbené bezdotykové platby.

Vďaka veľkému 6,71″ HD+ displeju a efektnému pomeru strán 20,6:9 prináša Redmi 12C lepší a pohlcujúci zážitok pri čítaní, sledovaní videí a hraní hier. Režim čítania navyše pomáha zmierniť únavu očí, ktorá môže nastať pri dlhšom pozeraní videí či čítaní.  . Tento väčší a lepší displej je zabalený do štýlového a ľahko rozpoznateľného dizajnu spolu s plochým okrajom a unibody zakrivenou zadnou stranou, ktoré zlepšujú celkovú estetiku a pocit pri držaní smartfónu v ruke. Redmi 12C sa dodáva v štyroch farbách: grafická sivá, oceánska modrá, mätovo zelená alebo levanduľovo fialová.

Čo sa týka fotoaparátu, Redmi 12C dokáže vďaka svojmu 50MP hlavnému fotoaparátu zachytiť živé momenty s väčšími detailmi v každodenných scénach. S pomocou výkonného HDR a nočného režimu dokáže Redmi 12C zhotovovať jasnejšie snímky nočnej mestskej krajiny s väčšími detailmi aj v náročných situáciách.

Redmi 12C sa na slovenskom trhu začne predávať od 13.3.2023 v 3 variantoch:

  • 3GB+32GB za cenu 139 EUR
  • 3GB+64GB za cenu 159 EUR
  • 4GB+128GB za cenu 179 EUR

 

Prví záujemcovia alebo takzvaní early birds, ktorí si smartfón Redmi 12C zakúpia v období od 13.marca do 2. apríla ho získajú za zvýhodnenú cenu 119, respektíve 139 alebo 159 EUR podľa pamäťovej verzie.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.