3 dôvody, prečo vyraziť do zahraničia cez agentúru

26. novembra 2019
3240
 

Kombinácia práce, zábavy a spoznávania nových miest a krajín. Takto vyzerajú ideálne strávené vysokoškolské prázdniny v zahraničí. A obvykle hneď po rozhodnutí vydať sa za Work &Travel dobrodružstvom prichádza na rad otázka či sa vydať do zahraničia s agentúrou alebo na vlastnú päsť. Prinášame 3 dobré dôvody, prečo sa obrátiť na agentúru pri hľadaní brigády v zahraničí.

1. Práca, ktorá baví

Agentúra, nielen že dokáže zaistiť prevereného zamestnávateľa, vie tiež vybrať takú prácu, ktorá bude brigádnika baviť. Ak by si celé leto v USA drel na pozícii, ktorá ťa nebaví a iba by si sa tešil na cestovanie, nešlo by o najlepšie strávené leto. Výber konkrétnej pracovnej pozície prebieha počas prijímacieho pohovoru a ponúka sa práca ako plavčík, tréner, recepčný, servírka/čašník, výpomoc pri chode tábora pre deti alebo je možné robiť inštruktora športu či aktivity, ktorú dobre poznáš a ktorá ťa baví.

2. Zlepšenie komunikácie v anglickom jazyku

Výber práce v zahraničí so sebou prináša celý rad cudzojazyčných administratívnych úkonov. Je potrebné tiež absolvovať pohovory v angličtine. Čo ak si chceš komunikáciu v angličtine iba zlepšiť? Práve preto je dobré prenechať všetko na profesionálov, ktorí vedia čo a ako a sú ti nápomocní počas celého procesu.  Pohovor v angličtine ťa neminie. Budeš ho robiť s HR manažérkou budúceho zamestnávateľa. Upokojiť ťa môže ale fakt, že na pohovor ti pomôžu pripraviť sa. Nemusí byť strašiakom. Úspešne ho  absolvovali už stovky záujemcov.

3. Rady, ako na administratívu

Víza do cieľovej krajiny, dokumenty pre zamestnávateľov a miestne úrady, letenky, pracovné cestovné poistenie, ubytovanie – človeku by sa z množstva administratívy zamotala hlava. Všetko je zároveň ešte potrebné preložiť do angličtiny! Agentúra ale presne vie, kedy, čo, ako a komu poslať. Pre budúceho brigádnika je celý čas k dispozícii a radí pri všetkých formalitách, tak aby sa na niečo nezabudlo. Agentúra ti tiež dopredu zabezpečí ubytovanie hneď od prvých dní, takže sa nemusíš báť, že nebudeš mať kde zložiť po prílete hlavu.

Suma sumárum, odísť na Work & Travel cez agentúru síce možno vyjde na nejaké to euro navyše, na druhej strane ale ušetrí veľa starostí a času a urobí celý pobyt v zahraničí čo najpríjemnejším. Vyberať môžeš z celého radu agentúr a ich programov, napr. Camp Leaders pre prácu v kempe v USA alebo Resort Leaders ponúkajúce stáže v Karibiku. Do zahraničia sa vďaka agentúre môžeš vydať hneď po splnení poslednej skúšky semestra a využiť tak voľné mesiace úplne na maximum bez zbytočných starostí.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.