Antigua a Barbuda ponúka 365 pláží na každý deň

18. marca 2019
3991
 

Antigua a Barbuda, karibská ostrovná krajina, je strategicky umiestnená na severe súostrovia Malé Antily a stráži vstup z Antlantiku do Karibského mora. Dlhé roky bola britskou kolóniou až do roku 1981, kedy získala nezávislosť. Stále je však súčasťou Commonwealthu, čo znamená, že hlavou štátu je anglická kráľovná Alžbeta II.

Tentokrát sme sa vybrali preskúmať miestne pláže, o ktorých miestni hovoria, že ich je 365 rôznych, na každý deň v roku jedna. Náš pobyt sme začali v Dickenson Bay, kde je krásne tyrkysové more a pláž s bielym pieskom. Neďaleko je niekoľko hotelov s all-inclusive servisom, ale aj apartmánové komplexy, kde si “ohrievajú kosti” zväčša anglicky hovoriaci dôchodcovia a fanúšikovia kriketu. Ten je v celej Západnej Indii, ako sa zvykne tiež táto oblasť nazývať, veľmi populárny.

Z Dickenson Bay je to po pláži a pomocou taxíka do hlavného mesta St. Johns skutočne kúsok. V meste sa dá nájsť prístav prispôsobený pre obrovské výletné lode, ktoré tu cez deň kotvia a produkujú ďalších výletníkov pre rôzne obchodíky pri prístave. Akonáhle však opustíme prístavnú štvrť, ocitneme sa v inom svete bez turistického pozlátka a príkras. V centre je možné obdivovať sochu VC Birda, politika, ktorý sa zasadil o nezávislosť Antiguy alebo vyskúšať miestnu špecialitu Roti v bufete Roti King.

Každému určite dobre padne aj osvieženie v plávajúcom bare, na ktorý sa dá dostať po zavolaní barového člnu, alebo doplávaním. Barmanom je Dán, ktorý prišiel na Antiguu na dovolenku a zostal na ostrove už 17 rokov. Najlepšie miesto a pláž je pri bare Beachlimerz, ktorý sa nachádza pri bývalej pevnosti Fort James, ktorá strážila prístup do prístavu St. Johns. Beachlimerz servíruje prvotriednu karibskú kuchyňu, fantastický domáci rum English Harbour a Cavalier a usporadúva neskutočné hudobné party, ktoré jednoducho treba zažiť. Kapela Kutting Krew patrí medzi najpopulárnejších predstaviteľov hudobnej scény na ostrovoch.

Kto zvládne noc v Beachlimerz, má nárok na ďalší zaujímavý trip na najvyššie položené miesto na ostrove – Shirley Heights, odkiaľ britskí námorníci sledovali horizont a strážili prístup do Karibiku. Domáci hovoria, že je tu možné zažiť najkrajší západ slnka v okolí. Zrejme majú pravdu, pretože ešte nikdy sme nepočuli potlesk pri tomto bežnom prírodnom úkaze.

Po západe slnka sa naskytne pohľad do prístavu English Harbour, kde parkujú megajachty z celého sveta. Je zrejmé, že tento prístav a neďaleký Nelson’s Dockyard patria medzi obľúbené parkovacie miesta svetových miliardárov. Priaznivý vietor umožňuje každoročne usporadúvať populárne jachtárske preteky. Prístav patrí medzi najväčšie v Karibiku.

English Harbour je tiež názvom populárneho rumu, ktorý sa na ostrovoch produkuje už vyše 300 rokov. Pod týmto menom je však známy len niečo vyše 30 rokov. Silnejšie povahy môžu otestovať značku Cavalier, ktorá sa robí aj v 75,5% edícii. Antigua a Barbuda je príjemný ostrov na kratší, či dlhší pobyt. Je dosiahnuteľný non-stop letom z Londýna a je mimoriadne priateľský k turistom, keďže turizmus tvorí väčšinu domácich príjmov. Teda, popri poplatkoch za kotvenie megajácht…

Zdieľaj článok:

Comments are closed.