Mária Čírová vydáva nový album. Predstaví ho na vianočnom turné

22. októbra 2019
3663
 

Mária Čírová ešte v roku 2015 vydala svoj prvý vianočný album. Ten sa u jej fanúšikov stretol s veľkých úspechom. K tohtoročným vianočným sviatkom sa obľúbená slovenská speváčka rozhodla vydať jeho pokračovanie s názvom Moje Vianoce, ktorý vychádza už 25. októbra. Nové skladby Mária predstaví na špeciálnom vianočnom turné.

Zaužívanou tradíciou pre fanúšikov Márie Čírovej sú jej každoročné vianočné koncerty. Tie sa pravidelne tešia veľkému úspechu. Tento rok bude záujem o lístky na koncert zrejme o to väčší, že talentovaná blondínka v premiére zaspieva skladby z nového albumu Moje Vianoce.

„Keď som v roku 2015 vydala svoj prvý vianočný album, doslova ma zaplavili neskutočne krásne reakcie fanúšikov a mojich blízkych. Po určitom čase som sa preto rozhodla urobiť radosť im aj sebe opäť jedným krásnym novým projektom, plným pozitívnej energie – a priniesť ďalší vianočný album…“ začína rozprávanie o svojej novinke Mária Čírová.

Album vznikal už tradične v jej domovskom nahrávacom štúdiu Creative Music House v produkcii Mariána Kachúta. „Aby sme mali na prípravy dostatok času, začali sme s prvými krokmi projektu  už v júli. Dva mesiace sme dávali dohromady materiál na album a ďalšie viac ako dva mesiace sme ho nahrávali. Takže tento rok sa u nás doma Vianoce začali už v lete a ešte stále sa neskončili!“ opisuje proces vzniku novej štúdiovky Máriin manažér a hudobný producent.

Albumovú novinku tvorí desať piesní. Špeciálne miesto medzi nimi majú dve autorské skladby, ktoré pre Máriu napísal jej otec Michal Číra. „Obe skladby pochádzajú ešte z obdobia, keď som bola malá,“ prezrádza Mária. „Teraz som ich úplne nanovo hudobne pretvorila a zaspomínala som si na detstvo.“ Zvyšok albumu tvoria krásne slovenské koledy – všetky v originálnych nových úpravách a  Máriine obľúbené svetové vianočné hity, taktiež v špeciálnych nových aranžmánoch Mariána Kachúta. Nezameniteľnú vianočnú atmosféru piesňam dodalo i Máriine dvorné sláčikové kvarteto, ktoré na albume taktiež účinkuje.

Album síce vychádza v piatok 25. októbra, no fanúšikovia si ho môžu predobjednať aj s podpisom už teraz na www.spinaker.sk/cirova-maria-moje-vianoce-s-podpisom. Vstupenky na sprievodné turné si môžete kúpiť v sieti Ticketportal: www.ticketportal.sk/event/Maria-Cirova-Vianoce-2019

Zdieľaj článok:

Comments are closed.