Chcete vedieť, aké skladby odznejú na bratislavskom koncerte Whitney Houston?

12. februára 2020
3238
 

O hologramovej šou Whitney Houston sa už pár mesiacov hovorí ako o slovenskom koncerte roka! Hudobná ikona sa síce na Slovensko počas svojho života nedostala, no jej slovenskí fanúšikovia sa predsa koncertu dočkajú. Organizátori hlásia zhruba mesiac pred koncertom takmer vypredané. Do predaja uvoľnili poslednú várku približne 300 vstupeniek.

Marcový koncert An Evening with Whitney Houston je predo dvermi. Bratislavská zastávka hologramového turné Whitney Houston bude exkluzívnou premiérou hologramovej hudobnej šou v Strednej a Východnej Európe.

Svetové hologramové turné nebohej Whitney Houston ani nemohlo prísť v lepšom čase. Kolegovia z hudobného priemyslu a fanúšikovia prostredníctvom neho spoločne symbolicky vzdajú hold a uctia si pamiatku jednej z najmilovanejších umelkýň všetkých čias. Turné An Evening with Whitney Houston sa stane oslavou nezabudnuteľného hudobného dedičstva, ktoré Whitney Houston vytvorila a zanechala tu po sebe. Tento rok sa tak jej hudobný odkaz stane doslova nesmrteľným.

Whitney aj sedem rokov po smrti stále kraľuje hudobným rebríčkom. Jedným z najúspešnejších  hitov v rádiách je aktuálne singel Higher Love na ktorom môžeme počuť práve túto legendárnu divu. Práve touto aktuálnou tanečnou smršťou, ktorá dnes pripomína Whitney jej fanúšikom v rádiách po celom svete, by mala celá hologramová megašou odštartovať. Tvorcovia len pred pár dňami zverejnili setlist, ktorý by mal byť finálnou zostavou skladieb koncertu. Okrem kultového soundtracku z filmu Osobný strážca I Will Always Love You a ďalších starších hitov I Have Nothing či tanečnej hymny I Wanna Dance With Somebody sa na zoznam dostali tiež piesne z neskoršieho obdobia Step By Step či My Love Is Your Love a It´s Not Right But It´s Okay.

„Celkovo trval proces tvorby hologramovej šou Whitney Houston jeden rok.  Na tomto projekte pracoval  viac ako 100-členný tím,prezrádza v tejto súvislosti Marty Tudor zo spoločnosti BASE Hologram. Ako dodáva, jedným z „veľkých mien“, pracujúcich na dlhoočakávanej šou, je Fatima Robinson. Uznávaná choreografka má na konte hviezdnych klientov ako Rihanna či Kanye West a môže sa popýšiť tým, že bola jednou z blízkych spolupracovníkov Whitney Houston ešte počas jej veľkolepej kariéry. S Whitney Houston pracovala na videoklipe k jej hitu I´m Every Woman. Práve Fatime Robinson organizátori zverili réžiu a choreografiu hologramovej šou Whitney Houston. V týchto dňoch zverejnili zákulisné video z konkurzov na tanečníkov, ktorí budú súčasťou koncertu.

„Hľadali sme tých najlepších tanečníkov, ktorí nám pomôžu pripomenúť úžasnú energiu a atmosféru hudby a odkazu, ktoré nám tu Whitney zanechala,“ hovorí Fatima Robinson. „Nehľadali sme iba talent. Dôležitým faktorom bolo pre nás aj, aby vybraní tanečníci do choreografie vložili aj svoju vášeň,“ dodáva pomocný choreograf Adrian Wiltshire. Okrem celej plejády tých najlepších tanečníkov na javisku nebude chýbať živá kapela a vokalisti.

Koncert An Evening with Whitney Houston je dielom spoločnosti BASE Hologram, ktorá tvorí tiež hologramové koncerty Marie Callas či Roya Orbisona. Svetové hologramové turné Whitney Huston sa začne 25. februára vo Veľkej Británii a po Európe sa na jeseň presunie do USA. Do Bratislavy koncert prináša festival CITY SOUNDS, ktorý pravidelne organizuje na Slovensku koncerty hviezd ako Macy Gray, Gregory Porter, Marcus Miller, José James, Jamie Woon, Neneh Cherry či Dianne Reeves a iných.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.