Lucie Bílá po boku partnera Radka a syna Filipa žiari šťastím

17. októbra 2019
3958
 

Ak patríte medzi fanúšikov Lucie Bílej a zaujala vás jej posledná skladba Protože, určite vás poteší informácia o tom, že už 18. októbra vychádza album Ta o mně. Ochutnávkou z albumu v podobe druhého singlu sa stáva skladba „Mám ráda život“ s klipom v réžii Terezy Kopáčovej a s kamerou Jana Malíře. Pred kamerou sa objavila aj dvojica mužov, ktorá stojí po boku známej speváčky. Je vám zrejme jasné, že ide o jej partnera Radka a syna Filipa.

Svoj posledný album Hana vydala česká diva ešte v roku 2016. Album, na ktorého produkcii sa podielala aj Celeste Buckingham či Katarína Knechtová sa stretol u fanúšikov aj kritikov so skvelým ohlasom, dokonca bol ocenený platinovou platňou. Nikoho zrejme neprekvapí, že aj pri nadchádzajúcej albumovej novinke ostala Lucie Bílá verná slovenskému produkčnému tímu pod vedením Martina Šrámeka zo štúdia Littlebeat.

O dôkladnom prístupe k realizácii tejto novinky svedčí skutočnosť, že sa vyberalo z viac než 40tich pôvodných piesní, z ktorých následne producenti s Luciou pripravili 23 demonahrávok. Na album sa napokon dostalo 13 najlepších. Dbalo sa nielen o hudobnú zložku, ale veľmi zásadne tiež o jednotlivé texty. Témy sú často spracované na priamy podnet Lucie Bílej, a tak je tu hlavným leitmotívom láska vo všetkých možných podobách a radosť zo života. Medzi autormi sa objavuje taktiež napríklad až 3-krát zastúpený Marek Ztracený, ktorý napísal aj prvé dva single z albumu – Protože a Mám ráda život.

Všadeprítomná láska

„Nový album je naozaj „vymazlený“. Za dva roky som naspievala 23 pesničiek a z toho 13 tých naj prešlo poslednými úpravami producenta, aranžéra a majstra zvuku Martina ‚Maxa‘ Šrámeka a Andreja Hrušku. Vďaka tomu, že pesničky písali moji priatelia a ľudia, ktorí ma poznajú, je album ako moje rozprávanie o tom, na čo myslím, čo mi robí radosť, a čo ma naopak doháňa k šialenstvu. Obzvlášť pesničky od Mareka Ztraceného sú písané mojimi slovami. Stála za tým tona esemesiek i hodín telefonovania, ale predovšetkým Marekov obrovský talent pomenovávať veci pravými menami. Veľkú radosť mám i zo spolupráce s Janou Kirschner, ktorú mám veľmi rada, alebo z mladej talentovanej autorky Patricie. Album mi robí radosť, pretože rozpráva o mojom živote. Je to proste album o mne,“ prezrádza speváčka.

Na 10. decembra pripravuje držiteľka množstva ocenení špeciálny vianočný galakoncert v pražskej O2 aréne. Už teraz je jasné, že pôjde  o jedinečnú šou. Nebude chýbať kapela Petra Maláska, Bílý zbor, symfonický orchester, 3D hologramy a prvýkrát naživo zaznejú piesne z nového albumu.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.