Mária Čirová po roku opäť ohúrila Bratislavu. Vyzerala ako z rozprávky!

16. decembra 2019
3775
 

S príchodom Vianoc sa väčšina z nás teší na osvedčené tradície a zvyky, bez ktorých si tieto sviatky už ani nevieme predstaviť. Podobne je to aj v prípade fanúšikov Márii Čírovej, pre ktorých je už samozrejmosťou jej každoročné vianočné turné. Inak tomu nie je ani tento rok. Talentovaná speváčka na zozname koncertných zastávok pochopiteľne nevynechala ani Bratislavu.

Ak ste minulý rok nestihli veľký koncert Márii Čírovej v bratislavskej Inchebe, tak ste mali príležitosť to napraviť. Mária sa síce tentokrát uskromnila a ostala „len“ v priestoroch  vypredaného Istropolisu, to však nijako veľkoleposti koncertu neubralo. Rodáčka z Trnavy tu zaspievala v stredu (11.12) v rámci svojho vypredaného vianočného turné, ktoré odštartovala 1. decembra v Košiciach.

Do siedmych slovenských miest Mária so svojou šou okrem známych vianočných skladieb priniesla tiež zmes svojich veľkých hitov, čím opäť dokázala, že patrí medzi to najlepšie na slovenskej hudobnej scéne. Začiatok bratislavského koncertu sa oproti plánovanému času o pár minút oneskoril, to však speváčke nikto nemal za zlé. Mária totiž svoje krátke meškanie vynahradila zhruba dvojhodinovou šou.

Skromná a talentovaná

Koncerty Márie Čírovej sú o to výnimočnejšie tým, že ako jedna z mála súčasných popových speváčok na našej scéne sa doprevádza vlastnou hrou na klavír. Inak to nebolo ani v tomto prípade, pričom veľkou podporou bol pre Máriu jej manžel, manažér a producet Maroš Kachút, ktorý po jej boku počas celého večera hral na gitaru.

Ak niekto čakal, že sa Čírová v úvodných minútach svojho koncertu objaví na rozprávkovom pódiu, tak sa mýlil. Dvojnásobná mamička svoju šou odštartovala rovno v hľadisku. Tentokrát síce svoje kostýmy počas večera nestriedala, to však vôbec nebolo nutné. V honosnej bielej róbe z Belvoir Boutique, v ktorej pripomínala rozprávkovú snehovú kráľovnú totiž vyzerala skvelo!

Už viac než dekádu patrí Mária Čírová medzi najúspešnejšie speváčky na našej scéne, čo jej odoprieť nikto nemôže. Dnes má na konte tri štúdiové albumy a dve úspešné vianočné cd, z ktorých to posledné pod názvom Moje Vianoce vyšlo tento rok. Zo spomínaného albumu odzneli piesne ako Winter Wonderland, Jingle Bells či Vianoce krásne sú, ktorú môžeme bez váhania označiť za to najlepšie, čo Čírová na svojom druhom vianočnom albume ponúka. Podobne ako v štúdiovej verzii, aj počas bratislavského koncertu sa za mikrofón spolu s Máriou postavila jej dcérka Zoe.

Známe hity v novom šate

Spolu s Máriou sa na javisku ukázalo tiež sláčikové kvarteto, detský zbor Radosť a tiež jej talentované vokalistky. Mária síce priznala, že pôvodne chcela na koncerte spievať len vianočné skladby, neskôr sa však rozhodla, že do programu zaradí aj svoje známe hity, ktorých absenciu by jej zrejme fanúšikovia neodpustili. To sa ukázalo ako správny krok, nakoľko skladby Búrka, Unikát či Kto vie si spieval celý Istropolis.

Medzi najemotívnejšie časti večera patrila už tradične skladba Chýbaš, ktorú Mária napísala pre zosnulého dedka. Predtým, než odzneli prvé tóny, tak Čirová bez hanby dodala, že spievať túto pieseň je pre ňu vždy veľmi ťažké a dokonca už uvažovala nad tým, že ju hrať prestane. Potom si však vždy uvedomí, že je mnoho ľudí ktorí ju počuť chcú a možno im dodá potrebnú energiu, podobne ako ja jej, keď ju pre svojho dedka písala. Dnes si totiž uvedomuje, že ju niekde tam hore stále počuje.

Počas večera Mária nezabudla niekoľkokrát poďakovať svojim rodičom za podporu, ktorú jej už od útleho detstva venovali. Dokonca priznala, to, že nebyť Vianoc a vianočných skladieb, tak by sa možno k hudbe nikdy nedostala, keďže už ako dieťa spievala po boku svojho otca práve vianočné piesne. V závere večera si Mária pre svojich fanúšikov pripravila prídavok, v podobe skladby Slobodná, ktorú si fanúšikovia vyžiadali ešte asi v polovici koncertu. Vianočný večer ukončila sviatočnou piesňou Tichá noc.

Foto: Martin Hesko

Zdieľaj článok:

Comments are closed.