Tereza Mašková vydáva nový singel Žár. Čo hovoríte na jej nový imidž?

17. júna 2019
4241
 

Medzi najväčšie talenty českej a slovenskej popovej hudby patrí v súčasnosti Tereza Mašková. Aktuálna držiteľka titulu Československá SuperStar vydala ešte v minulom roku svoj debutový singel New Me. Teraz do éteru vypúšťa emotívnu novinku s názvom Žár, ktorá je jej prvá skladba v češtine.

Ak patríte medzi fanúšikov obľúbenej speváckej šou SuperStar, určite ste zaregistrovali jej poslednú víťazku. Sympatická Tereza Mašková bola už od začiatku šou jasnou víťazkou a jej úspech zrejme nikoho neprekvapil. V posledných mesiacoch sa mohlo zdať, že Tereza na svoju spevácku kariéru zanevrela, teraz sa však vracia so singlom Žár, v ktorom opäť raz dokazuje, že prestížnu súťaž vyhrala právom.

Svoj druhý singel chcela Tereza predstaviť v češtine. Po textovej stránke ho zverila skúsenej Patrícii Fuxovej z českej hudobnej formácie Vesna, ktorá v minulosti textovala skladby Karla Gotta či Ewy Farnej. Ako Tereza s odstupom času hodnotí, prvá spolupráca s Patríciou prebehla nad jej očakávania. „Dali sme jej melódiu, ja som jej vysvetlila, akú emóciu cítim a chcem vložiť do jednotlivých pasáží skladby a ona sa už postarala o zvyšok. A myslím, že to zvládla bravúrne!“ Tereze pri vzniku skladby pomáhal aj jej český kolega, spevák Matěj Vávra.

Príprava debutového albumu

Pre mnoho fanúšikov 23-ročnej speváčky bude zrejme prevapivé to, že svoju novú skladbu Tereza naspievala v rodnom jazyku. Doteraz sa totiž špecifikovala ako speváčka, ktorá inklinuje najmä k anglickým textom. „Povedala by som, že postupom času ako človek starne, zistí, že ten náš rodný jazyk je naozaj pekný. Oveľa viac vnímam slová v rodnom jazyku a nemám tendencie ísť do zahraničia, chcem radšej, aby si mohli spievať moje skladby ľudia, ktorí ma počúvajú tu u nás doma. Aj debutový album, ktorý momentálne pripravujem, plánujem naspievať kompletne v češtine,“ priznáva sympatická speváčka na margo jazykovej zmeny vo svojej hudobnej tvorbe.

„Terezka znie vo svojom rodnom jazyku absolútne autenticky, človek cíti a vníma každý jeden tón. Písať skladby v slovenčine alebo češtine je omnoho náročnejšie. V angličtine sa dajú ľahšie zakryť hlasové chyby a textová nezdatnosť. Pri češtine musíme klásť pozornosť aj na absolútne detaily,“ dodáva Terezin manažér Oliver Žilák.

Silnú skladbu, ktorú Tereza adresuje všetkým svojim fanúšikom, ktorí o sebe pochybujú doprevádza hudobné video, ktorého réžiu a strih mal na starosti Jakub Mahdal, podobne ako aj v prípade predošlého singlu New Me. Najviac zrejem zaujme radikálna zmena imidžu, ktorú Tereza ešte pred nakrúcaním videa podstúpila. Svoju dlhú hrivu si ostrihala a pred kameru sa postavila s výrazne skrátením účesom, vďaka čomu možno bude pripomínať Miley Cyrus. To, ako bude vyzerať zvyšok tvorby charizmatickej speváčky, si vypočujeme už o pár mesiacov. Vydanie svojho debutového albumu Tereza plánuje začiatkom roka 2020.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.