Káva bez mlieka? Obľúbená sieť kaviarní prináša niekoľko alternatív!

6. októbra 2020
2314
 

Dlhé večery, teplé svetre a zlatisté lístie hlásia svoj príchod. Presne takéto dni si priam pýtajú šálku čaju, alebo obľúbenej kávy. S nadchádzajúcou jeseňou sa aj v slovenských kaviarňach Costa Coffee pripravujú na výnimočné chute jesene. Tie si teraz vďaka novým rastlinným mliekam, ktoré zostávajú v nápojovej ponuke natrvalo, môže vychutnať úplne každý.

V posledných rokoch sa roztrhlo vrece s množstvo intolerancií a potravinových alergií. Či už patríte do tejto skupiny, ste z vlastného rozhodnutia vegánom alebo len chcete vyskúšať niečo nové, v Costa Coffee nájdete hneď niekoľko rastlinných náhrad, ktoré si zamilujete.

KÁVOVÁ CHUŤ KANADY

Káva sa nemusí sladiť iba cukrom. Vyskúšajte, ako si svoju kávu môžete vychutnať aj s javorovým sirupom. Cappuccino v kanadskom štýle tvorí silné espresso pripravené z kávovej zmesi Mocha Italia s mliečnou penou, ktoré je doplnené javorovým sirupom a dozdobené pomarančovou kôrou.

MATCHA-ANÍZ FLAT WHITE

Vyvážená kombinácia kávy, mlieka a čaju matcha, korenená chuťou anízu. Káva a matcha v jednom spolu nečakane ladia a príjemne prekvapia svojou jemnou pikantnosťou. Matcha, to je jemne mletý japonský zelený čas z tých najmladších lístkov. Flat white je zase fenomén pre všetkých milovníkov kávy. Tento kávový nápoj vás celkom určite prebudí z jesennej melanchólie a dodá energiu.

KOKOSOVÉ, MANDĽOVÉ ALEBO OVSENÉ? 

Ak chcete mlieko skutočne vynechať, sú pre vás na výber hneď tri rastlinné alternatívy kravského mlieka. Tie sú nutnosťou pre vegánov aj pre tých, ktorí trpia intoleranciou na laktózu alebo alergiou na bielkoviny. Vychutnať si ich ale môže úplne každý. Naviac sú všetky mlieka bez pridaného cukru. Mandľové mlieko sa teraz teší veľkej popularite. Má jemnú chuť, ktorá ladí s kávou. Ovsené mlieko je neutrálne, ľahko sladkej chuti. Používa sa aj ako náhrada za nízkotučné kravské mlieko. Naopak kokosové mlieko má výraznú chuť a patrí medzi najhustejšie rastlinné mlieka. Pokiaľ máte radi krémové latté alebo capuccino, siahnite po ňom.

NIEČO POD ZUB

Ak si s dobrou kávou neviete odpustiť niečo sladké, určite vás poteší aktuálna ponuka zákuskov. V torte zo sezónnej ponuky sa snúbia lahodné a tak obľúbené chute tvarohu, maku a višní.

Foto: Pixabay.com, Costa Coffee

Zdieľaj článok:

Comments are closed.