Dokumentárny film Attila boduje v slovenských kinách!

6. februára 2020
3859
 

Ešte minulý štvrtok vstúpil do slovenských kín film Attila. Napriek tomu, že ide o dokumentárnu snímku, tak sa film teší veľkému úspechu! Snímka o jednom z najúspešnejších súčasných slovenských športovcov sleduje vzostupy aj pády zápasníka Attilu Végha. Film za prvé 4 dni premietania videlo 14 454 osôb a jeho cesta kinami pokračuje.  

Niektoré filmy sa tešia skvelému úspechu v kinách, iné výborným recenziám u odborníkov. Ak sa však film stretne s priazňou u divákov aj kritikov, tak ide pre všetkých jeho tvorcov o obrovskú poctu. Vynikajúcou návštevnosťou aj výbornými ohlasmi sa môže pochváliť film Attila– napríklad na známej Československej filmovej databáze sa v tejto chvíli pýši hodnotením 83%. Okrem náhľadu do zákulisia bojového športu MMA (Mixed Martial Arts) oceňuje publikum najmä silné emócie, ktoré sa filmu darí sprostredkovať, alebo skutočnosť, že dokáže zaujať aj širšiu divácku obec než len športových fanúšikov.

„Tento film nebude len o ťažkej ceste späť na vrchol, o veľkom víťazstve v zápase storočia. Film bude taktiež o člověku, ktorý má stále tie isté charakterové vlastnosti, film bude taktiež o láske, o dôvere, o priateľstve na život a na smrť, film bude o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici, o mužovi, ktorý to nikdy nevzdal,“ prezradil český režisér a producent Petr Větrovský.

Snímke sa podarilo zachytiť aj prvé dni jeho otcovstva po tom, čo sa mu začiatkom januára narodil syn. Diváci a diváčky na plátne uvidia výpovede Attilových kolegov, spoluhráčov, súperov, rodiny, kamarátov, umelcov a množstva ďalších, pre ktorých je blízkou osobou či inšpiráciou. Nechýba množstvo doteraz nezverejnených archívnych materiálov, ktoré ilustrujú športovcov život od detstva do súčasnosti. Dokument nájdu diváci a diváčky v kinách vďaka distribučnej spoločnosti Continental film.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.