Emotívna reklama známej aerolínky. Na toto budeme raz len spomínať!

7. apríla 2020
2620
 

Pandémia koronavírusu zasiahla v posledných týždňoch fungovanie celého sveta. Väčšina krajín svojich občanov vyzvala k tomu, aby ostali doma. Tomu sú prispôsobené aj prísne opatrenia, ktoré výrazne obmedzili alebo úplne zastavili chod viacerých firiem. Známa aerolínka vidí svetlo na konci tunela a verí tomu, že na toto obdobie budeme jedného dňa všetci len spomínať.

Let je zrušený. To je niečo, čo sa v leteckom priemysle v posledných týždňoch skloňuje asi najviac. Medzi najviac postihnuté spoločnosti patria práve aerolínky, nakoľko mnoho krajín svoje hranice a letiská uzatvorilo.

K úplnému zastaveniu civilnej leteckej prepravy síce neprišlo, no počet lietadiel, ktoré ponad naše hlavy počas dna preletí sa výrazne zredukoval. Odhady leteckej asociácie IATA rátajú s tým, že príjmy leteckých spoločností v tomto roku klesnú o viac ako 38%. Celkový pokles tržieb by mal byť zhruba 252 miliard amerických dolárov. Pre mnohé, najmä tie menšie letecké spoločnosti pritom toto obdobie môže byť likvidačné.

Emirates pred pár dnami zverejnili reklamu, ktorá určite poteší všetkých milovníkov cestovania. Pamätáte si na to, ako sa zatvorili všetky školy? Pamätáte si na to, ako sme museli pracovať z domu? Pamätáte si na to, ako sme sa museli naučiť žiť v sociálnej izolácii? Vo vedení jednej z najlepších leteckých spoločností sveta veria, že to jeden deň všetko budú skutočne iba spomienky a na palubu lietadiel sa opäť vráti život.

Medzi aerolínky, ktoré svoju prevádzku museli prerušiť sa zaradila aj spoločnosť Emirates. Vedenie síce pristúpilo k zníženiu platov o 25 až 50%, no všetky pracovné pozície sa rozhodlo zachovať. V obmedzenom režime začne Emirates fungovať už 6. apríla, kedy s odletom v Dubaji spustí jednosmerné spojenie s Londýnom, Frankfurtom, Parížom, Bruselom a Zürichu.

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.