Joker ovládol slovenské kiná. Ako dopadne Harley Quinn?

9. októbra 2019
3613
 

Premiéra nového filmu s Jokerom patrila medzi najočakávanejšie filmové udalosti tohto roku.  Podľa očakávania vzbudil tento film veľký záujem a v kinách po celom svete boduje. Na Slovensku ale aj v USA snímka už počas prvého víkendu prekonala niekoľko rekordov!

Cestu filmu Joker do našich kín sprevádzali vynikajúce ohlasy, nedá sa preto čudovať, že po premiérovom víkende skončil na vrchole rebríčka návštevnosti, keď ho videlo 48 001 divákov a jeho tržby dosiahli 305 947 eur. Spolu s predpremiérovými uvedeniami má na svojom konte už viac ako 50 000 divákov a záujem neupadá, práve naopak – pozitívne hodnotenia do kín lákajú ďalších záujemcov a záujemkyne.

Na Slovensku ide o najlepší tohtoročný otvárací víkend snímky štúdia Warner Bros., zároveň o celkovo najlepší premiérový výsledok filmovej adaptácie komiksu vydavateľstva DC Comics z hľadiska návštevnosti aj tržieb. V domácom USA dielo režiséra Todda Phillipsa prekonalo zaujímavý rekord – s tržbami 93,5 milióna dolárov sa jeho prvý víkend v kinách stal najúspešnejším októbrovým otváracím víkendom všetkých čias. Celosvetovo má na svojom konte viac ako 235 miliónov dolárov.

Snímka s excelujúcim Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe vyvolala vlnu nadšenia filmových fanúšikov, ale aj pobúrenie u časti verejnosti. Mnohí filmu vyčítajú jeho zobrazenie motivácie k násilným činom a v USA dokonca kvôli nemu posilnili počas prvých dní premietania policajné hliadky v blízkosti kín.  Chcú zabrániť zopakovaniu tragickej udalosti spred niekoľkých rokov, keď počas komiksového filmu Návrat Temného rytiera rozpútal ozbrojený muž v kinosále peklo s 12 obeťami.

Slovenskí filmoví fanúšikovia a fanúšičky oceňujú na filme jeho odlišnosť od štandardných komiksových adaptácií, presvedčivý pochmúrny tón a spomínaný herecký výkon ústredného predstaviteľa. Zdá sa, že Joker prispeje k obľube filmov inšpirovaných komiksovými edíciami DC Comics. Do našich kín najbližšie príde snímka Vtáky noci (a fantastický prerod jednej Harley Quinn), ktorá už názvom odkazuje na Jokerovu komiksovú partnerku, mimoriadne obľúbenú ženskú „záporáčku“ Harley Quinn. Stvárni ju oceňovaná herečka Margot Robbie a okrem nej sa na plátne objaví napríklad Ewan McGregor či Mary Elizabeth Winstead. Fanúšikovia sa môžu tešiť na jej uvedenie už 6. februára 2020.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.