Túto jar zavejú v uliciach francúzske vlny!

22. marca 2023
1285
 

Šarm a štýl Francúzok obdivuje celý svet. Či už móda alebo účesy, často ponúkajú nadčasovú inšpiráciu pre náš styling. Najnovšie stavili na jemné a elegantné plážové vlny. Vyčarovať si ich môžete aj vy, a to aj na kratších, dlhých či kučeravých vlasoch. Známy svetový stylista vám poradí, ako na to. Nachystajte si kulmy!

Vynikajúce syry, chrumkavé croissanty, ale tiež vlasové trendy – Francúzi a Francúzky sú v mnohých oblastiach neprekonateľní. Naposledy nás očarili účesmi ,,francúzsky a parížsky bob“, túto jar sú to francúzske vlny.

Čo je také výnimočné na francúzskych vlnách?

V podstate ide o jemnú a decentnú variáciu plážových vĺn, ale bez pevnej štruktúry, ktorú zvyčajne získate pomocou kulmy. ,,Aktuálnym francúzskym trendom sú zmyselné, ľahko zvlnené vlasy s menej výraznou textúrou kučier. Kľúčom na dosiahnutie tohto looku je striedanie smeru vlnenia, takže vlasy sú splývavé, jemné a prirodzené. Aby vlasy nepôsobili sploštene, kulma sa používa pri korienkoch, takže kučery vyzerajú plné a lesklé,“ hovorí Syd Hayes vlasový stylista a ambasádor značky BaByliss.

Takto si vyčarujete francúzske vlny

Tento typ vĺn je ležérny, šik, a hlavne vždy prirodzený. Napriek svojmu trošku ,,nedbalému looku” sú nedokonalé plážové vlny jedným z najnáročnejších účesov. Vytvoriť ich tak, aby vyzerali skutočne dobre, to chce asi cvik a čas… Alebo aj nie! Užitočnou pomôckou pri vytváraní tohto účesu sú podľa Syda Hayesa práve také kulmy, ktoré možno použiť na natáčanie vlasov v smere aj proti smeru hodinových ručičiek. ,,Novinka Wave Air Secret od značky Babyliss úplne mení pravidlá hry. Má tlačidlá smeru vlnenia, takže môžete striedať smer tak alebo onak, alebo nastaviť automatickú zmenu smeru. Pokiaľ si chcete vytvoriť luxusné vlny a v minulosti ste sa pri tom trápili, potom je táto kulma pre vás ako stvorená. Navyše sú s ňou vlny, vďaka rovnomernému rozloženiu tepla, dlhotrvajúce. Funguje na všetky typy vlasov, vrátane hrubších a kučeravých,“ vysvetľuje stylista.

Vlnkám pomôžu stylingové prípravky na zvýraznenie objemu

Skvelá správa je, že trend drzých dievčenských vĺn sa týka všetkých typov vlasov. Dokonca vyniknú aj na hustejších a kučeravých prameňoch. ,,Aby ste dosiahli čo najlepší výsledok, je vždy vhodné vlasom dopriať stylingové prípravky na zvýraznenie objemu, aby vlny alebo kučery vydržali čo najdlhšie. Nakoniec vlasy stačí už len jemne prečesať na dokonalé vlny,“ odporúča Syd Hayes, k jeho klientkam patrí napríklad aj supermodelka Kate Moss.

Prirodzené vlny ľahko a rýchlo

Vlniacu revolúciu vo svete vlasov prináša túto jar značka BaByliss. Legendárny francúzsky špecialista v starostlivosti o vlasy predstavuje horúcu novinku – kulmu Wave Secret Air. Vytvára dlhotrvajúce plážové vlny na všetkých typoch vlasov už počas niekoľkých minút. Výhodou kulmy je Cool Air systém – automatický prúd studeného vzduchu zafixuje každú vlnku bez poškodenia. Inteligentná technológia Anti-Tangle ochráni vaše vlasy pred zacuchávaním. Jednoduché ovládanie zabezpečuje funkcia Auto Curl, zariadenie jemne vtiahne vlasy do komory a automaticky ich obalí okolo vlniaceho valca a zahreje. Kučeravé vlasy nemusíte pred použitím kulmy vopred narovnávať, stylingovým expertom sa konečne ľahko stanete aj doma! Wave Secret Air totiž urobí všetku prácu za vás. Zakúpiť sa dá v predajniach a na e-shope Datart a v ďalších vybraných e-shopoch.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.