Slovenskí blogeri stavili na kožu, káro a výrazné farby!

31. októbra 2019
4487
 

Móda bola na Slovensku dlhé roky považovaná za niečo zbytočné a povrchné. V posledných rokoch sa však teší čoraz väčšiemu záujmu aj u Slovákov. Nie len nežné pohlavie, ale aj páni sú čoraz odvážnejší a neboja sa do svojich šatníkov zahrnúť kúsky, po ktorých by väčšina mužov v našich končinách nesiahla. Čo nosia slovenskí blogeri s príchodom zimných mesiacov? 

Móda nepozná hranice. Toto tvrdenie nie je zrejme pre nikoho neznáme, no napriek tomu je v našich končinách len málo takých ľudí, ktorí by si na seba skutočne obliekli všetko. Dnes už však nie je nič zvláštne, ak niekoho s citom pre módu a dávkou extravagancie stretnete aj v uliciach Bratislavy či iných slovenských miest.

Simona Milková (@CisaroveNoveSaty)

Čierna je možno nuda, no rozhodne nie v prípade blogerky Simony, ktorá vo svojom outfite farby úplne odignorovala. „Kožený kabát zo sekáča sa mi páčil tak, že som si ho dala ako šaty,“ priznala štýlová mamička, ktorá sa takto ukázala na poslednom ročníku Fashion Live v priestoroch bratislavského obchodného domu na Kamennom námestí. To, že koža je v prípade tejto trendy mamičky skvelá voľba dokázala aj svojim druhým outfitom.

View this post on Instagram

• 1. • ph.@tom_loft

A post shared by SeeMe (@cisarovenovesaty) on

View this post on Instagram

• 2. • ph. @petra_kostalovaa

A post shared by SeeMe (@cisarovenovesaty) on

Natália Homolová (@Natinstablog)

Sympatická blondínka síce pochádza z Martina, no vďaka svojim originálnym outfitom sa nestratí ani v uliciach Londýna. Natália síce nemá problém obliecť si na seba celú dúhu, no zaujať dokáže aj v pomerne bezfarebných kúskoch oblečenia. „Ten kostým sa mi zapáčil tým, že je taký voľný, jednoduchý a zároveň niečim zaujímavý. Rozhodla som sa byť viac za dámičku, no veľmi rada si ho oblečiem aj s čiapkou a teniskami.“ Rovnako trendy Natália pôsobí aj v károvanej sukni.

Jana Kočišová (@JankaTopanka)

Ďalšia dáma ktorá dokáže zaujať aj v čiernej farbe a nerobí si veľkú hlavu z toho, čo na jej outfit povedia staršie ročníky je stylistka a blogerka Janka. „Chcela som odprezentovať šikovného kamaráta a dizajnéra a jeho značku ORVO.“ Čierna v prípade rodáčky z Michaloviec funguje aj v trendy kombinácii so sivou sukňou, ktorú brunetka našla v šatníku svojej mamy.

Dušan Marko (@Vegetarianboy)

Na pomerne extravagantnú kombináciu kožených nohavíc a neónu stavil bloger Dušan. Ak by sme takýchto outfitov na Slovensku stretávali viac, možno by ľudia prestali škatuľkovať na základe „nevhodného“ oblečenia. „Neonový rolák som skombinoval s oversize károvaným sakom zo sekáču, ktoré inak pôsobí dosť nudne. Zvyšok som už zostavil z čiernych kúskov.“ Podobnú kombináciu kožených nohavíc a károvaného kúsku s klobúkom 26-ročný fashionista využil aj počas svojej návštevy Amsterdamu.

Zuzana Barková (@Zrzkastyle)

Vo výrazných farbách doslova žiari červenovláska Zuzana, ktorá čiernu vo svojom šatníku radikálne odmieta. „Strapcové šaty mi šila Miška Ľuptáková na festival Pohoda. Rada však kombinujem a skúšam využitie vecí na viackrát, tak som si v tejto jesennej verzii pod ne obliekla jednoduché midi šaty.“ Žltá v jej prípade zafungovala aj v kombinácii s koženým kúskom, ktorý vytiahla počas návštevy londýnskeho fashion weeku.

Adam Suchánek (@AdamRustman)

Ďalším pánom na holenie v tomto výbere je fotograf a bloger Adam. Adama síce väčšinou vidieť v košeli a obleku, no zopár výrazných kúskov nechýba ani v jeho prípade. Ak totiž chcete oblek, vôbec nemusíte ostať pri nudnej čiernej verzii. Skúsiť môžete napríklad červenú verziu. „Červený oblek je ako explozívny materiál. Ak to zvládneš, je to bomba, ale keď to pokašleš, vybuchneš. Je to pre chlapa, ktorý ho „unosí“. To znamená, že sa vyzná do strihov oblekov a pôsobí dostatočne maskulínne. Určite si ho nekupuj, ak si 60-kilový maturant.“ Tých menej odvážnych pánov možno zaujme biely oblek.

View this post on Instagram

ROBÍŠ, ČO ŤA BAVÍ? Pred pár dňami mi @milan_bezmapy pripomenul, aký mám byť vďačný, že sa môžem živiť tým, čo mám rád. Nemyslím spánok, myslím fotografovanie. Hneď po strednej to chvíľu vyzeralo, že zo mňa bude študovaný omudrovaný ekonóm. Veľmi rýchlo som našťastie pochopil, že svet čísielok a štatistík nie je absolútne pre mňa, rozumej že som naňho príliš lenivý, a že omnoho lepší nápad bude nasledovať ten pocit, ktorý som mal vždy, keď som stlačil spúšť na fotoaparáte. Nič lepšie som nemohol urobiť. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ A kým dochádzať každý deň v obleku do officu v nejakej svetovej metropole, v pravdepodobnejšom prípade do openspacu v bratislavskom presklenom bizniscentre, by možno bolo raz za čas cool, asi by som nikdy nebol taký šťastný, ako som teraz. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Tým ale nechcem povedať, že aj čísla nemôžu byť fajn. Dôležité je vyznať sa sám v sebe, počúvať, čo ti hovorí podvedomie a čím skôr začať konečne robiť, čo ťa baví! A to čo najviac fanaticky! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Ja viem, chce to dosť odvahy, niekedy možno aj bezohľadnosti, ale garantujem ti, že výsledok nebudeš nikdy ľutovať. V najhoršom sa ešte stále môžeš stať instablogerom, buehehaha. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #pseudofilozof #pseudomotivacnyrecnik

A post shared by The Overdressed Photographer (@adamrustman) on

View this post on Instagram

I know I have zero chance of winning this one, but still, WHO WORE IT BETTER? Me or the beach dancing, wine drinking, cat loving boho queen of rainbows @natinstablog? By the way, I love when two content creators independently of each other come with quite the same idea for a specific location. Maybe it's the vibe of the place, that inspires us in the same direction and gets us dressed and move similary. Or we just hate to look like basic tourists, lol. Be sure to support me in this battle, but if you like quality content and real life entertainment, don't forget to follow Natalia! Thanks for both of us! #whoworeitbetter #contentcreatorsbattle #torredebelem #lisboa #lisbon #portugal

A post shared by The Overdressed Photographer (@adamrustman) on

Linda Babušík Adamčíková (@Lapkinn)

Ak si niekto myslí, že tehotenská móda musí byť nudná, tak je na omyle. Známa slovenská blogerka Linda totiž vyzerá výborne aj počas tehotenstva. „Červená farba patrí k mojim najobľúbenejším v rámci obliekania a mám rada kombinácie s ňou. Od kedy mi v šatníku pribudla táto bunda, nosím ju počas jesene takmer stále – k šatám, džínsom či sukniam.“ Kombinácia červenej koženej bundy a šiat v podobných odtieňoch v jej prípade vyšla na výbornú. Červená v prípade Lindy zafungovala aj v kombinácii s olivovo-zelenou bundou.

View this post on Instagram

U Ž H O R O D S K É ZHRNUTIE ??⁣⁣ ⁣⁣ S Dominikom sme veľmi dlho plánovali navštíviť Ukrajinu, no stále sme to odkladali. Ako sa zvykne hovoriť, návštevu miest, ktoré máte za rohom, stále odkladáte a radšej navštívite vzdialené lokality. ? Presne tak to bolo aj u nás až do uplynulého víkendu.⁣ ⁣⁣ Vedeli sme, že Užhorod nebude o luxuse a prepychu, čo sa nám potvrdilo pri prvom vstupe do mesta. Mala som pocit, že som sa ocitla v štáte veeeeeľmi vzdialenom od Slovenska a nie pár minút od slovenských hraníc. Samé rozbité cesty či mosty, zničené budovy a na každom rohu malé autobusy nie v najlepšom stave nazývané maršrutky. Napriek tomu, že naše prvé dojmy boli skôr negatívne, ani minútu som nebanovala, že sme sem prišli. ? Na veľa vecí som sa vďaka ukrajinskému tripu začala pozerať inak (hlavne s väčšou pokorou) a viac si vážiť to, čo máme a veľakrát to považujeme za samozrejmosť. ??⁣⁣ ⁣⁣ Na druhej strane musím povedať resp. napísať, že v Užhorode sme našli množstvo krásnych miest – dlhú lipovú alej popri rieke, pekné pamiatky, zaujímavú vlakovú stanicu, očarujúcu kaviareň Shtefanyo či príjemnú večernú prechádzku užhorodským centrom. Ako nám mnohí potvrdili, Užhorod sa neustále rozvíja a z roka na rok sa to tu zlepšuje a renovuje. Som zvedavá na to, akú tvár nám ukáže Užhorod pri našej najbližšej návšteve. Verím, že okrem tohto mesta sa nám podarí navštíviť aj Ľvov a Kyjev. No to už radšej pôjdeme vlakom, autom alebo lietadlom, lebo naše nedávne takmer štvorhodinové čakanie na slovensko – ukrajinských hraniciach nás poriadne odrovnalo. ?⁣⁣ ⁣⁣ Boli ste na Ukrajine? Aké boli vaše dojmy a zážitky? ?⁣⁣ ⁣⁣ #LapkInnUzhorod⁣ ? = @lindexofficial

A post shared by LINDA BABUŠÍK ADAMČÍKOVÁ (@lapkinn) on

View this post on Instagram

U Ž H O R O D ??⁣⁣ ⁣⁣ Toľko sme s Dominikom hovorili o tom, že by sme už mali ísť na Ukrajinu, ktorú máme “za rohom”, až sme to konečne zrealizovali. ? Zatiaľ vám všetko zo susedného štátu pridávam do storiek, no v ďalších dňoch vám všetko zhrniem aj tu. ⁣ ⁣ Užhorod je pre mňa mesto plné paradoxov, ktoré vo mne vyvoláva pozitívne aj negatívne dojmy. Takže, hneď ako to všetko v sebe spracujem, vám pridám zhrnutie do postu. ?⁣ ⁣ Som zvedavá, či sa nám podarí splniť aj ďalšie naše cestovateľské plány podobne ako pri Ukrajine, kým sme 2v1. A ak náhodou nie, tak to “dáme” s Dominikom už v trojici.???⁣ ⁣ #LapkInnUzhorod⁣

A post shared by LINDA BABUŠÍK ADAMČÍKOVÁ (@lapkinn) on

Jana Baloghová (@janah_blog)

Veľkému úspechu sa už pár sezón tešia zvieracie vzory. Medzi tie najobľúbenejšie patrí aktuálne aj u blogerky Janky z Nitry hadí print. Ak ho chcete vo svojich kúskoch využiť aj vy, možno sa oplatí zariskovať a nekombinovať ho prvoplánovo s čiernou farbou, ale napríklad s béžovou. „Hadí vzor ma baví už pomerne dlhý čas. Väčšinou ho nechám vyniknúť v kombinácii s jednoduchšími a jednofarebnými kúskami, nech si užije zaslúženú pozornosť. No priznávam, že tentokrát tú pozornosti kúsok uchmatli koženkové šaty.“ Ak je toho zvieracieho printu na vás priveľa, možno si vystačíte s nejakým trendy doplnkom, napríklad šatkou vo vlasoch.

View this post on Instagram

Poznáte tú vetu, “na tebe je to pekné, ale ja by som si to nedala/ netrúfla by som si/nevyzeralo by to na mne tak dobre ako na tebe” ? Ja sa s tým stretávam úplne bežne, až to už nevnímam a zvykla som si???‍♀️. Dokonca si vôbec nemyslím, že by moje outfity boli nejak extra nimo nositelného štandardu?. A ako sme sa tak bavili na túto tému v kruhu blogeriek, ozvala sa jedna z nich a vraví mi, že ona má vlastne ten istý názor??. Že sa jej napríklad tento ouftit veľmi páči, no nevie si ho na sebe predstaviť?. I keď v mojich očiach by v tom práve ona bola krásna. Čo naň poviete vy??? Mimochodom ak by ste do toho šli, šaty sú z @glashgirl a sú neskutočne pohodlné a variabilné?? . . . . . #streetstylefashion #outfitinspiration #blogerkyczsk #animalprint

A post shared by jankahairstylist (@janah_blog) on

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.