Tesla prišla o miliardovú investíciu!

19. septembra 2018
4487
 

Elon Musk, generálny riaditeľ automobilky Tesla Motors sa poriadne zapotil. Nielen kvôli “tráve”, ktorú fajčil počas nedávneho podcastu, ale najmä preto, že mu rastie konkurencia. Agentúra Bloomberg informovala, že Saudská Arábia podporí jeho konkurenta Lucid Motors sumou viac ako 1 miliarda dolárov.

Zdá sa, že šejkovia majú v úmysle rozložiť riziko v rámci svojich investícií. Aj keď už svet nebude potrebovať ropu, ľudia sa stále budú presúvať. A elektrické autá sú dobré pre naše ovzdušie a možno aj prírodu, pokiaľ sú nabíjané energiou z obnoviteľných zdrojov.

 

Megalománska investícia

Nie je to tak dávno, čo sa klebetilo po internetoch, že Elon chce stiahnuť Teslu z burzy vďaka ponuke od privátneho investora, ktorým mal byť práve saudsko-arabský fond. Vyzerá to však, že k dohode nedošlo. Aj keď suma ako 1 miliarda dolárov vyzerá ohromujúco, pri vývoji nového vozidla to nie je až taká neobvyklá investícia. Veď napríklad program BMW i, teda elektrifikácia časti portfólia populárnych nemeckých vozidiel, sa odhaduje na vyše 2 miliardy EUR.

A kto založil Lucid? Softvérista z Oracle, ľudia z Mazdy a šéf inžinier Tesly Modelu S. Je to teda asi validná konkurencia.

Foto: Facebook

Zdieľaj článok:

Comments are closed.