Suchá pokožka na hlave si vyžaduje komplexnú starostlivosť

30. novembra 2022
1105
 

Nepríjemné svrbenie, či lupiny – tieto problémy neraz súvisia so suchou pokožkou na hlave, ktorá nás zvykne potrápiť práve v chladnom období. Môže ich ale spôsobovať aj kvasinková huba Malassezia, ktorej sa len tak ľahko zbaviť nedá. Je však možné proti nej bojovať a hlavnú úlohu v tomto úsilí zohráva látka piroktón olamín, ktorá je súčasťou hydratačnej vlasovej kozmetiky DERMAxPRO od Head & Shoulders.

Zima a sucho často potrápia aj pokožku hlavy. Počas nasledujúcich mesiacov by sme si teda o čosi viac mali všímať, či naša koruna krásy netrpí. Suchá pokožka na hlave je nielen suchá, ale obyčajne aj poškodená. Inými slovami, kožná bariéra pokožky je narušená, a preto nedokáže udržať potrebnú vlhkosť. Na príčine môže byť časté umývanie vlasov, ročné obdobie, či nevhodná kozmetika. Ak je pokožka na hlave príliš suchá, môžu na tento stav zareagovať mazové žľazy zvýšenou produkciou mazu. Mazom sa však živí nevítaný hosť – kvasinková huba Malassezia. Tá síce prirodzene žije na pokožke hlavy, ale šarapatu spôsobuje až 50 % populácie, poškodzuje pokožku a preto z nej uniká potrebná vlhkosť, čo vedie k svrbeniu, suchosti a k lupinám. Čo s tým?

Účinná vlasová kozmetika DERMAxPRO od Head & Shoulders

Keďže je odlupovanie pokožky znakom závažnejšieho problému, len povrchová hydratácia ho neodstráni. Ľudia skúšajú rôzne hydratačné prípravky, tie si ale s Malasseziou často nedokážu poradiť a trvalú úľavu nezabezpečia. Na rozdiel od bežných hydratačných šampónov však vlasová kozmetika DERMAxPRO obsahuje aktívnu a účinnú látku piroktón olamín, ktorá pomáha eliminovať Malasseziu a zároveň dodáva dlhodobú hydratáciu. Celý rad je vyvinutý na boj proti najčastejším problémom suchej vlasovej pokožky a pomáha posilňovať kožnú bariéru, aby bola pokožka na hlave vlhšia, vyživená a bez lupín. A stav pokožky na hlave sa potom prejaví aj na zdravších a lesklejších vlasoch.

ČISTENIE. VÝŽIVA. OBNOVA.

Predstavujeme vám 3 jednoduché kroky, aby ste mali vyživenú, správne vlhkú pokožku na hlave a vlasy bez šupiniek a lupín. Rituál starostlivosti o suchú pokožku na hlave s produktmi DERMAxPRO vyvinuli a dermatologicky testovali odborníci.

  • 1 KROK – Čistenie

Keď vás trápi suchá, šupinatá pokožka na hlave, len klasické hydratačné prípravky vám nepomôžu. Šampón DERMAxPRO od Head & Shoulders čistí pokožku hlavy a jeho aktívna zložka piroktón olamín pomáha eliminovať Malasseziu, čím zabezpečuje trvalú vlhkosť. Neposkytuje len dočasnú, povrchovú nápravu, dopĺňa vlhkosť prirodzeným spôsobom.

  • 2 KROK – Výživa

Na rozdiel od bežných kondicionérov obsahujú kondicionéry DERMAxPRO Head & Shoulders bohatý vyživujúci krém a dodávajú pokožke až dvojnásobné množstvo zložiek bojujúcich proti vysušovaniu v porovnaní so samotným šampónom. Sú preto nevyhnutnou výbavou pre ľudí s lupinami, ktorí v rámci starostlivosti o vlasy používajú aj kondicionér. Bežné kondicionéri by totiž znížili účinnosť  tohto šampónu.

  • 3 KROK – Obnova

Rad produktov DERMAxPRO dopĺňa výživný balzam, ktorý hydratáciu posúva na vyššiu úroveň! Balzamy sú totiž obohatené o zložky, ktoré pokožku zbavujú suchosti a lupín – tými zložkami sú kyselina hyalurónová, vitamín E a aktívne aloe. Vďaka presnému aplikátoru s tryskou vám balzamy umožnia ošetriť aj tie najsuchšie miesta pokožky hlavy. Naneste ho na vopred umyté vlasy, nechajte pôsobiť na pokožke hlavy 3 minúty a opláchnite. Balzam vám pomôže udržať vlhkosť až počas 72 hodín!

Rad vlasovej kozmetiky DERMAxPRO do Head & Shoulders ponúka sieť predajní dm drogerie markt alebo online obchod www.mojadm.sk.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.