Do kín prichádza komédia 100 vecí. Takto to vyzeralo na veľkej premiére!

16. júla 2019
4253
 

Včera večer sme sa konečne aj na Slovensku dočkali úsmevnej komédie o životnom minimalizme pod názvom 100 vecí. Slávnostnú premiéru si nenechala újsť ani budúca mamička, moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, spevák a skladateľ Miro Jaroš či Jakub Petraník.

Ústrednou témou celého filmu je veľmi aktuálna téma životného minimalizmu, ktorá hovorí o tom, čo v skutočnosti k životu potrebujeme. Vo filme jasne odznie, že by sme nikdy nemali nechať nájsť okolnosti tak ďaleko, aby o našich životoch začali rozhodovať veci. Súdiac podľa zaplnenej sály bratislavského Cinema City Eurovea návšteva kina rozhodne stojí za to.

Na plátne môžete sledovať príbeh Toniho (Matthias Schweighöfer) a Paula (Florian David Fitz), ktorí sú kamaráti už od detstva. Spoločne šéfujú megaúspešnému start-upu, ktorý im umožňuje žiť si každý deň v pohodlí a luxuse. Toni miluje svoj kávovar. Paul zbožňuje svoj smartfón. Toni by sa rozhodne neobišiel bez tabletiek na rast vlasov. Paul si nedokáže predstaviť život bez Amazonu, Siri a svojich supermódnych tenisiek. Obaja kamaráti medzi sebou každý deň bojujú o to, kto je väčší frajer.

Celý dej filmu sa zmení v jedno ráno, kedy sa dvojica kamarátov zobudí po nočnej párty so svojimi zamestnancami nahí na zemi v úplne prázdnom byte iba s kľúčmi okolo krku. Vzápätí obaja zisťujú, že sa práve začína prvý deň ich 100-dennej stávky, ktorú počas včerajšej divokej žúrky uzavreli. Na 100 dní sa vzdali všetkého, čo vlastnili. Každý deň o polnoci si môžu vziať späť len jednu zo svojich vecí, ktoré im kolegovia na 100 dní presťahovali do dvoch skladov. Počas 100 dní navyše nemôžu vôbec nakupovať a aby bola stávka ešte napínavejšia, ten, ktorý sa vzdá alebo sa pokúsi podvádzať, musí rozdať svoj 50%-ný podiel vo firme medzi zamestnancov.

Nemecký film sa do bežnej distribúcie slovenských kín v českom dabingu dostane vďaka spoločnosti Magic Box Slovakia už tento štvrtok.

Foto: Peter Brichta

Zdieľaj článok:

Comments are closed.