Farba roka Very Peri podporí kreativitu a umocní slobodnú myseľ

24. februára 2022
1334
 

Farbou roka 2022 je dynamická fialová – v súčasnosti predstavuje energiu potrebnú po období s pandémiou, ktorá na dva roky ochromila svet. Americký Pantone Color Institute (PCI) každoročne predstaví farbu roka, ktorá ovplyvňuje množstvo výtvarných i priemyselných odborov. Na tento rok zvolili silnú farbu, aby podporovala tvorivú myseľ a rozvíjala nápady aj chuť prinášať niečo nové. Prirodzene nadväzuje na uplynulú dobu plnú starostí, ktoré nám ubrali z vynaliezavosti a radosti z budúcna.

Very Peri (17-3938) , si vzala svoj vzor z prírody – z kvetov zimozeleňa, vždy zelenej rastliny, ktorý na jar zakvitne jasne modrofialovými kvietkami. Farba patrí k najpozitívnejším odtieňom, ktoré by nám mali dodať potrebnú energiu. Odtieň Very Peri predstavuje dynamickosť, vzbudzuje chuť niečo vo svojom okolí zmeniť a podporuje zdravé sebavedomie. Farbou roka sa inšpirujú módni návrhári, interiéroví dizajnéri, filmári aj grafici z mnohých ďalších odborov.

Fialová farba je výrazná a dramatická. Sila iskrivého ametystu v sebe nesie množstvo tajomného a magického. Akonáhle sa však do farby zamieša viac modrej, získate odtieň plný inšpirácie a pokoja. Vo fialových tónoch si každý nájde svoju rovinu. Záleží na materiáloch, štruktúrach, tvaroch. Môžu vyznieť honosne a kráľovsky, ale rovnako tak predstavujú splynutie s prírodou, citlivosť a duchovnú silu. V jemnejších tónoch dokážu pôsobiť nežne a neutrálne, výrazné tóny priestor zmenšujú a pôsobia príliš dominantne. Upokojte interiér prírodným drevom a šedými odtieňmi na stenách. Prinášame vám niekoľko tipov v spolupráci s www.dedoma.sk na ozvláštnenie vášho interiéru fialovou.

Článok vznikol v spolupráci s www.dedoma.sk

Zdieľaj článok:

Comments are closed.