Celeste Buckingham je späť! Po krátkej odmlke predstavila emotívne video k skladbe Time is Ours

19. decembra 2019
3664
 

Celeste Buckingham patrí nepochybne medzi to najtalentovanejšie, čo súčasná hudobná scéna na Slvoensku ponúka. Po tom, ako sa Celeste v roku 2011 objavila v druhej sérii Česko Slovenskej SuperStar vydala trojicu úspešných albumov. Z toho posledného pochádza aj jej najnovší singel Time is Ours. Emócie celej piesne ešte viac umocňuje videoklip, v ktorom hlavnú úlohu zohráva dvojica vlkov a dychberúci hlas Buckingham. K napísaniu skladby brunetku inšpirovali dva silné príbehy, jeden o narodení a druhý o smrti.

Celeste Buckingham má za sebou rok plný nových pracovných výziev a projektov. Medzi jej najväčšie úspechy v kariére patrí prelomový koncert na Europe Stagei na festivale Sziget. V posledných mesiacoch Celeste síce pracovné tempo zvoľnila,  pre svojich fanúšikov si však pripravila prekvapenie v podobe nového singlu Time Is Ours. Skladbu síce Celeste vydala ešte v roku 2017 na svojom doposiaľ poslednom štúdiovom albume Bare, no zaslúženú pozornosť získava až teraz.

“Time Is Ours je pre mňa veľmi špeciálna a osobná skladba. Vznikala totiž v čase, keď do našej hudobnej rodiny prišiel nový život, narodilo sa malé dievčatko a zároveň v tom istom čase ma opustil môj milovaný starý otec. V tej istej chvíli som pocítila príchod nového života i odchod starého života a spojilo sa to vo mne do takej silnej emócie, že z toho vznikla nová pesnička,” hovorí Celeste o inšpirácii, vďaka ktorej emotívnu skladbu zložila. “Uvedomila som si, že všetci máme len jeden čas. Keď som videla ako prišiel na svet nový život a ten starý bol zrazu nenávratne preč, pripomenulo mi, aké vzácne sú tie chvíle, ktoré všetci máme.” 

Rozprávkový videoklip

Ak niekto v klipe čaká množstvo tanečných scén, ako v iných vizuáloch, ktoré Celeste v minulosti vydala, tak sa nedočká. Namiesto sprievodných tanečníkov sa talentovaná brunetka pred kameru postavila v spoločnosti vlkov – presnejšie povedané Československí vlčiaci Floby a Avan. “Som veľmi rada, že sa nám podarilo do klipu zapojiť tieto krásne zvieratá, pretože okrem toho, že sú dokonalou metaforou nespútanosti času, každý z nich môže tiež symbolizovať jeden zo životov, ktoré inšpirovali vznik tejto pesničky,” hovorí Celeste. Réžie klipu sa ujal Martin Miko a nakrúcalo sa na bratislavskej Kolibe a tiež v pôvodnej budove Bratislavského konzervatória, ktoré Celeste navštevovala ako dieťa. “Natáčanie klipu prebehlo veľmi rýchlo, na pľaci sme strávili približne 6 hodín a všetko išlo podľa plánu,” hovorí Martin Miko.

“Viacero ľudí sa môže pýtať, prečo sme vo videoklipe zvolili práve vlkov – pri výmýšlani scenára nám chýbal symbol, ktorý by zvýraznil myšlienku, ktorú Celeste chcela skladbou vypovedať. Vlci nám napokon prišli ako dokonalý obraz tohto posolstva – žijú v súlade, v skupinách a žijú prítomnosťou. Československí vlčiaci sa na vlkov veľmi podobajú, takže to bola najlepšia voľba. ”

Nová verzia takmer nepovšimnutej skladby

Skladba Time is Ours sme síce mohli počuť na spomínanom albume Bare, no po takmer troch rokoch od jeho vydania sa dočkala úplne nového spracovania. “Pesničku som napísala už dávnejšie s Martinom Maxom Šrámekom a Matejom Miklošom na môj album Bare, ale táto verzia je so zborom BL Gospel. Produkoval ju Rasťo Dubovský (DUBOVSKY MUSIC), ktorý sa spoločne s Jurajom Lehutom postaral aj o finálny mix a mastering. O aranžmány zboru sa postaral Remo,” spomína Celeste.

“S celým príbehom tejto pesničky sa spája myšlienka času. Vznikla totiž už pred niekoľkými rokmi, no až teraz dozrel jej čas, aby uzrela svetlo sveta aj ako singel a videoklip. Som veľmi rada, že si táto pieseň počkala na túto krásnu verziu so zborom, ktorý jej vdýchol úplne nový rozmer. Preto som sa ju rozhodla zverejniť až teraz – po všetkých tohtoročných projektoch a pracovných povinnostiach mi práve predvianočný čas prišiel ako ideálny okamih, kedy odovzdať posolstvo tejto skladby ďalej…,” dodáva 24-ročná hviezda.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.