Sexi Aquaman doplával do slovenských kín

13. decembra 2018
4516
 

Máte radi komixovky? V tom prípade by ste si nemali nechať újsť výnimočný príbeh z podmorského sveta DC Comics. Na svoje si tentokrát prídu najmä ženy, pretože predstaviteľom hlavného hrdinu – Aquamana je charizmatický Jason Momoa.

Za réžiou tohto odvážneho filmu stojí James Wan, ktorý v minulosti vytvoril hororové série Insidious či Conjuring.  Napriek tomu, že štýlovo ide o úplne iný žáner, zahraničné recenzie výber režiséra hodnotia v superlatívoch. Aquaman prináša okrem fascinujúceho vizuálu aj prepracovanú mytológiu a skvelé herecké obsadenie.

Jason Momoa, predstaviteľ hlavnej úlohy, našiel s postavou Aquamana – Arthura Curryho – hneď niekoľko osudových prepojení. „Tak ako Arthur, som miešanec, rozpoltený medzi Iowou a Havajom, takže s tým som sa vedel jednoznačne stotožniť. A od Filipín po Havaj, cez Tahiti a Fiji… Mnoho ostrovov má svojich bohov mora, ktorých oslavujú. Okamžite to vo mne zarezonovalo,“ spomína a dodáva, že svojho času dokonca na univerzite študoval morskú biológiu. „Keďže som ostrovan, vážne milujem oceán. Na jednej strane ma absolútne desí, no na druhej strane ma priťahuje. Je upokojujúci. Stále sa vyvíja. Neustále sa hýbe. Môžete ho jednoducho pozorovať ako oheň. Je to nekonečná zábavka pre mozog. Môžete sa v ňom stratiť.“

Hlavnú ženskú úlohu si zahrala Amber Heard. S podmorskou princeznou Mery sa vžila tak presvedčivo, ako keby sa skutočne narodila pod vodou. Jej filmová postava pritom nie je žiadne bezbranné dievčatko, ktoré by si nevedelo poradiť. „Vo všetkých smeroch sú si s Aquamanom rovní. Ona ho zas a znova zachraňuje, minimálne tak často, ako aj on ju,“ pochvaľuje si Heard.

Vďaka odvážnej slovenskej milovníčke cosplay kultúry, sa s podmorskou princeznou Mery mohli stretnúť aj návštevníci slovenskej premiéry tohto filmu. Zahraničné recenzie Aquamana označujú za jednu z najlepších komiksových adaptácií poslednej doby. Vychutnať si magický podvodný svet môžete od štvrtka 13. decembra už aj v slovenských kinách.

Foto: Continetal film

Zdieľaj článok:

Comments are closed.