Kristína Tormová: Keby som z chémie nebola trdlo, bola by som magistra!

6. novembra 2018
4850
 

Obľúbená slovenská herečka a spisovateľka Kristína Tormová je známa tým, že sa nebojí otvorene povedať to, o čom iné ženy radšej nehovoria. Kristína v súčasnosti hviezdi v seriáli Som Mama, ktorý sa venuje práve materstvu. K tomu sa vrátila aj v jednom zo svojich statusov, kde prehovorila o intímnych problémoch.

Lekárska rodina

Kristínu síce dobre poznáme z televíznych obrazoviek, no jej kariéra mohla vyzerať úplne inak. Jej starý otec bol lekár, pradedo mal vlastnú lekáreň a stará mama študovala farmáciu no napokon zakotvila v televízii, podobne ako neskôr jej vnučka.

„Keby som nebola také trdlo z chémie, som teraz isto magistra. Pracovala by som v lekárni a otvárala krabičky, a ochotne vysvetľovala dôchodcom a hysterickým matkám, že čo je na čo a tak… niekedy aj neochotne, ale to len počas vyčerpania a únavy ako fras, ktorú mávam a počas PMS by som lekáreň zatvárala. Vlastne aj počas chrípkovej epidémie. Bola by som skrátka neskutočne užitočná magistra,“ priznala prostoreká herečka.

View this post on Instagram

Vlastne to, že nie som magistra, je veľká škoda, ale aspoň môžem príbalovým letákom hovoriť "krásna literatúra" . Pamätám si ako som sa počas tehotenstva musela džgať železom, lebo ževraj teda mám v tele príliš veľa ľudí. To bolo ešte v časoch, kedy mi hlava korodovala na ryšavo. A stále ma niekto strašil pôrodom…a že: "fuuuj a ten klystír! To je peklo. To je horšie ako pôrod." …akože, ženy. Povedzme si úprimne. Ja som teda z pôrodných zážitkov ocenila najmä ten klystír. Ako žena džagná železom som sa konečne…vyprázdnila…nemyslím obsah maternice, myslím obsah čriev. Mám z toho jemnú traumičku z toho tehotenského nekakania. Ja len že už sa dá tehotnieť aj s prírodným hémovým železom a kakaním zároveň. Koniec intímnych informácií :)))) #globifer Viac na blogu Globiferu, ktorý som napísala. ?? #spolupraca #nepisemblogyozéezenavlastnypopud ?

A post shared by kristina tormova (@kristina.tormova) on

Nedostatok železa a problém so stolicou

Kristína bez okolkov priznala, že trpí nedostatkom železa a vôbec nebolo jednoduché, kým prišla na to, kde je problém. „Musela som zmeniť životný štýl na o čosi pokojnejší, začať pravidelne behať, cvičiť, zmeniť stravu, viac sa ľúbiť…Tesne pred menštruáciou by som zožrala aj koňa. A to sa radostne ovulujúc cítim viac na vegánku, ktorá rada večeria párky a potrebuje tú paštétu, čo majú vo vieche na našej ulici. Za mäso by som počas týchto dní vraždila. Pomaly som chodila po ulici s dýkou, aby som si zapichla nejakého mamuta… alebo chodievam tajne do mekáča. No čo. Skrátka som musela zmeniť môj svet, aby moje dcéry neostali polosirotami.“

Problémy na toalete

Sympatická herečka prehovorila aj o tom, o čom väčšina žien mlčí. Počas tehotenstva musela užívať železo, vďaka čomu mala veľký problém s vyprázdňovaním. „Vy, čo ste spolumatky, isto viete, že počas tehotenstva sa dozviete všetko a aj to, čo nechcete. Ľudia majú podvedomú potrebu povedať vám všetko na svete. A mne napríklad hovorili, že “fuuuuj klystír” pred pôrodom. Okrem iných “fuuuuj”. Tak som túto informáciu spracúvala a ako som tak jedla to predpísané železo, čoraz viac, vlastne každý boží deň a to hneď niekoľkokrát, som po niečom ako klystír túžila. Čoraz vášnivejšie.“

Odporúča Globifer

Počas jej tehotenstva však ešte nebolo dostupné prírodné hémové železo obsiahnuté v GlobiFer. Kristína ho teraz ostatným tehuľkám odporúča všetkými desiatimi a mnohé ženy jej v komentároch na sociálnych sieťach dávajú za pravdu (aj nejaké magistry sa vyjadrili ?). Na záver doplňme, že GlobiFer obsahuje prírodné hémové železo a vďaka tomu nedráždi tráviaci trakt. Takže z neho absorbujete viac železa a ste rýchlejšie fit.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.