Česká speváčka Nykki sa spojila s producentom Kylie Minogue, Little Mix, či One Direction!

15. októbra 2020
2371
 

Popová princezná Nykki je späť v novom singli Home To You. Skladba absolvovala svoju exkluzívnu rádiovú premiéru v polovici augusta a teraz Nykki predstavuje videoklip k nej. Ide o v poradí tretí singel nádejnej mladej popovej speváčky s českými koreňmi, ktorá si krôčik po krôčiku a singel po singli buduje nádejnú medzinárodnú kariéru.  

Singel Home To You bol nahrávaný v máji tohto roka, počas svetového lockdownu. Je prvým spoločným projektom Nykki a britského producenta a skladateľa Peta Hammertona, ktorý má na konte spolupráce s hviezdami ako One Direction, Little Mix, James Arthur, Paloma Faith či popovou legendou Kylie Minogue. Výsledkom série štúdiových online sessions medzi Prahou a Veľkou Britániou je vydarená skladba, ktorá zrejme v nasledujúcich mesiacoch zaboduje v slovenských aj českých rádiách.

“Singel je o tom, aké to je zamilovať sa v nepokojných časoch”. „Home To You je pieseň o tom, že na toho svojho človeka myslím, nech som kdekoľvek. O tom, že sa naňho vždy teším domov,“ približuje speváčka tému skladby. Nykki sa vo svojom najnovšom singli fanúšikom otvorila viac než kedykoľvek pred tým: “Čerpajúc z vlastnej osobnej skúsenosti, som chcela vyrozprávať príbeh veľkej lásky, v ktorej napriek diaľke i napriek všetkým pochybnostiam a vkrádajúcim sa neistotám si napokon vďaka ľuďom naokolo uvedomíte, že to, čo už máte, je v skutočnosti viac než dosť,” dodáva Nykki, testujúc na vlastnej koži výzvy, ktoré prináša vzťah na diaľku.

Skladba s naliehavou hymnickou melódiou, typickou pre Nykki a jej tvorbu, je silným kandidátom na soundtrack pre pochmúrne októbrové dni, ktoré prišli po lete. “Vydať práve teraz takýto povznášajúci song mi prišlo ako ten najlepší krok vzhľadom na výzvy, ktoré nám prináša aktuálna situácia a ktorým musíme všetci čeliť,” verí Nykki.

V týchto dňoch speváčka predstavuje vizuálnu podobu skladby. Vo video produkcii štúdia Unreal Visual a v réžii Barta Klimsza vznikol svižný klip plný pozitívnej energie a radosti zo života. Ideu pesničky dokonale dopĺňa videoklip, prostredníctvom ktorého fanúšikovia nahliadnu do vlastných príbehov a každodenného života oboch postáv. „Pri písaní scenára ku klipu sme chceli posunúť hranice klasických rozprávacích postupov popovej hudobnej tvorby. Zamysleli sme sa teda nad textom piesne, ktorý opisuje vzdialenosť a zároveň puto vo vzťahu mladého páru. Túto dramaturgickú rovinu sme sa rozhodli vyrozprávať obrazovo. Vidíme príbehy dvoch ľudí, ktorí sú na iných miestach, ale zároveň sú si v obraze blízko. Tento štýl rozprávania nám dovolil odprezentovať viac príbehov, keďže v mnohých pasážach videa bežia obe roviny súčasne,“ opisuje vznik výnimočného videoklipu režisér Bart Klimsza. Hereckým kolegom speváčky je ukrajinský model Taras Rasevych. Za kamerou stál Bekim Hoti.

Nykki debutovala v lete 2019 singlom No Cry. Videoklip k singlu mal premiéru na webe Billboardu. Na YouTube má video viac než milión vzhliadnutí. Druhý singel a klip Lost My Mind vyšiel koncom roka 2019 a darilo sa mu ešte viac, než spomínanému debutu.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.