Dominika Mirgová opäť šokuje. V novom videoklipe sa ukázala takmer nahá!

8. apríla 2019
5997
 

Dominika Mirgová mala posledné mesiace poriadne hektické. Nahrávanie nového albumu jej zabralo množstvo času, teraz však konečne predstavuje jeho názov, cover, tracklist aj videoklip k singlu Vzduch. Štvrtá štúdiovka známej speváčky sa do predaja dostane už 24. apríla.

Dominika Mirgová sa po kratšej odmlke opäť hlási o slovo. Svoj posledný album vydala ešte v roku 2016. Od tej doby sa v jej kariérnom živote udialo niekoľko zásadných zmien. Rodáčka z Trnavy takmer od základov zmenila svoj produkčný tím, čoho výsledkom aj jej nový album Toto som ja. „Momentálne prežívam najkrajšie hudobné obdobie za celú svoju kariéru,“ vyznáva sa speváčka.

„Konečne robím hudbu, akú som vždy chcela. V každej pesničke je kus zo mňa. Na tomto albume sme veľmi tvrdo pracovali. Každú jednu vec si môžem púšťať dookola a neomrzí ma.“ Podľa Dominikiných slov, sa až na tomto albume bez akýchkoľvek obmedzení prejavila jej skutočná umelecká osobnosť, a práve to ju napokon ovplyvnilo pri výbere názvu Toto som ja. Zároveň, však prízvukuje, že ako umelkyňa je vďačná i za všetky svoje predošlé albumy, keďže práve tie ju priviedli krok po kroku tam, kde je dnes. „Každý jeden album má v sebe kus Dominiky. No nebolo to vždy to pravé, to čo som chcela robiť. Aj keď občas pokusy boli a niektoré veci vyšli super. No na albume TOTO SOM JA je 14 vecí a za každou jednou si stojím!“

Spojenie Popu, RnB a Hip-Hopu

Nový album Dominika nahrávala od októbra 2018 v štúdiu Overground a spojila na nej sily pätica silných mien slovenskej producentskej scény: Hoodini, Marek Šurin, Adiss, Grizzly a len Echo. Na finálny koncept albumu dohliadal ako výkonný producent Adiss, ktorý zároveň pomáhal Dominike s písaním textov k niektorým skladbám. Mirgová svoju novú hudbu v porovnaní s predošlou tvorbou označuje za dospelú so zrelšími textami a názormi.

V takomto duchu sa nesie aj pilotný singel Vzduch, ktorý talentovaná mamička venuje každému, kto sa vo svojom živote stretol so zakázanou láskou. Zatiaľ čo po textovej stránke na piesni pracovala Dominika spoločne s Adissom, po hudobnej stránke ju zastrešil Hoodini a o finálny master sa postaral Marel Šurin. Hlavným motívom skladby Vzduch je zakázaná láska.

„Každý si v tom môže nájsť čokoľvek. No ja som sa v poslednej dobe dosť často stretávala s príbehmi, keď sa človek popri svojom vzťahu zamiloval do niekoho iného, alebo im lásku nedopriali iní, alebo sa stretli v zlom čase,“ vysvetľuje Dominika, ktorá si okrem spevu v novom singli aj zarapovala, a ako priznáva, naozaj si to užila: „Na hip hope som vyrastala, a preto mám k nemu veľmi blízko. Mrzelo ma, že som ho v sebe nerozvíjala, preto momentálne považujem svoju tvorbu za najlepšiu, lebo toto som skutočná ja.

Dominika Mirgová: Toto som ja (Tracklist)
1) Znovuzrodená
2) Bez otázok
3) Stopy (+ Majself)
4) Je to ako má
5) Zober ma tam (+ M. Mirga)
6) Jing Jang (+ Adiss)
7) Vzduch
8) Ja sa cítim dobre (+ Šorty)
9) Nechaj ma ísť (+ Erycan)
10) Realita
11) Pre teba
12) Noc patrí nám (+ Adiss)
13) Toto som ja
14) Motýľ (+ Andess)

Zdieľaj článok:

Comments are closed.