Nový miláčik hudobnej scény Benco predstavuje prvý singel

2. februára 2021
3566
 

Speváka Tomáša Benka možno registrujete ako speváka skupiny Diamond Flowers. Teraz sa však dal na sólovú dráhu a predstavuje debutový singel Chvenie, pri ktorom sa spojil hneď s niekoľkými zvučnými menami hudobného priemyslu. Výsledok rozhodne stojí za vypočutie.

Tomáš Benko nie je na hudobnej scéne žiadny nováčik. Ako spevák v skupine Diamond Flowers vystupoval v najznámejších kluboch po celom Slovensku. Okrem toho s kapelou hrali aj na známom TopFeste, kde si pódium získali dva roky za sebou. Zo štyroch songov sa až polovica hrala aj na obľúbenom Rádiu FM. Je preto celkom prirodzené, že sa rozhodol vydať na sólovú dráhu speváka.

Keď sa skupina rozpadla, prišla ponuka od speváka a hudobného producenta Andreja Mutňanského známeho pod menom Andrew May. “Neváhal som. Andyho som vnímal ako super speváka a hudobníka a to som ešte netušil aký je nadaný producent,” opisuje cestu k piesni Chvenie Tomáš. “Poslal mi anglicky naspievané demo, no nakoniec sme sa rozhodli pre slovenčinu. Na môj námet vznikol text, ktorý napísala Andyho manželka Paťka,” dodal spevák.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.