Vychádza jeden z najočakávanejších albumov roka: Majk Spirit vydáva svoje štvrté sólové cd!

26. júna 2020
2638
 

Dnes oficiálne vychádza jeden z najočakávanejších slovenských albumov roka 2020 – štvrtý sólový album Majka Spirita s názvom ARTIST. Vydanie nového cd Majk oznámil nečakane a fanúšikov ešte pred vydaním prekvapil dvoma singlami KURT a F4ck Em All. Ďalšou ochutnávkou z albumu je letná hitovka Lambada. 

Zatiaľ čo obmedzenia, ktoré priniesla pandémia koronavírusu, zastavili aktivity väčšiny umelcov, Majk Spirit prežíva svoj najaktívnejší pracovný rok. Rok 2020 je presne v polovici a Majk už stihol predstaviť šesť nových singlov (Spirit Animal, My ľudia, 11, Kurt, F4ck Em All, Lambada), zorganizovať tri špeciálne karanténne online koncerty a dnes korunuje obdobie posledných mesiacov vydaním štvrtého sólového albumu ARTIST.

 „Vždy som plánoval, že keď budem robiť svoj 4. sólový album, nazvem ho jednoducho “4”, pretože je to celý život moje šťastné číslo. Nakoniec sme našli lepší názov, ale číslo 4 v ňom zostalo,“ hovorí Majk o názve ARTIST, v ktorom prvé písmeno zároveň symbolicky ukrýva spomínané číslo 4. Artwork vznikol v spolupráci s grafikom Jurajom Antoňákom (THE SOCIAL HILLS).

Album ARTIST prináša 14 trackov, z toho 7 sólo skladieb a 7 featuringov. Pozvanie do featov prijali Ben Cristovao, Pil C, Separ, Samey, Dame, Grimo a samozrejme Majkova domovská formácia H16. ARTIST sa do diskografie Majka Spirita zapíše veľkými písmenami – ide totiž o prvý spoločný projekt s jeho dlhoročným dvorným DJom a producentom Grimasom. Celý album spoločne vytvorili a nahrali v ich novom bratislavskom nahrávacom štúdiu Enterprise.

„Náš prvý song “Byť či nebyť”sme robili ešte v roku 2000 v Grimasovej detskej izbe v Petržalke. Neskôr sme spolu založili legendárnu crew H16, a zvyšok už je história. Po 20tich rokoch sme konečne spravili projekt, kde sa mi Grimo kompletne postaral o hudobnú stránku, a musím povedať, že ako producent zo mňa pri nahrávaní dostal to najlepšie, čo som ako artist v sebe mal,“ hodnotí Majk.

„Na tomto projekte mi veľmi záležalo, tak som chcel, nech je to rešpektové. Preto som si povedal, že budem trošku prísnejší a čo by som za iných okolností považoval za dobré, tu som to považoval za priemer a vyhecovali sme to do dokonalosti.  To isté platí aj o mojich hudbách – bolo to vzájomné posúvanie levelov,“ hovorí Majkov DJ a producent, ktorý mu „kryje chrbát“ na stagei aj v štúdiu už dve dekády. Ako Grimaso dodáva, vďaka tomu, že jeden druhého navzájom poznajú ako ľudia i ako umelci už 20 rokov, poznajú zmýšľanie toho druhého, čo prispelo k výnimočnosti projektu a k tomu, že sa im spolu pracovalo vo veľmi dobrej tvorivej atmosfére: „Sme úplne odlišní umelci aj napriek tomu, že spolupracujeme už 20 rokov. Každý má rád niečo iné, no tu sme sa stretli a je tam počuť vplyv oboch.“

Zaujímavosťou je, že ARTIST spomedzi všetkých Majkových albumov vznikol najrýchlejšie. Celý projekt sa zrodil v priebehu štyroch mesiacov od februára do mája. „Väčšinu z toho času bolo Slovensko aj svet v lockdowne, takže som sa proste zavrel v štúdiu a tvoril,“ spomína Majk. „Je to jednoznačný rekord. Moje sólo albumy som vždy robil celý rok. Doba praje menším projektom a ja som si pri tomto albume uvedomil, že toto môžem pokojne robiť rok čo rok…“

Ako prezrádza, spočiatku to vyzeralo, že z toho napokon bude plánovaný album H16 venovaný aktuálnym 16 rokom legendárnej crew na scéne. Napokon sa však plány zmenili… „Prvé mesiace to ani nebolo o tom, že robíme môj sólo album, proste sme si povedali, že ideme tvoriť nové skladby. Ešte niekedy v apríli sme z toho chceli urobiť H16 album, ten sme ale nakoniec posunuli na jeseň a urobili sme tento spoločný projekt s Grimasom, ARTIST,“ vysvetľuje vývoj projektu Majk a zároveň odkrýva svoje pracovné plány na druhú polovicu roka 2020. Album ARTIST oficiálne vychádza 26. júna pod hlavičkou vydavateľstva Spirit Music Label.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.