Ako počas dovolenky ušetriť stovky eur?

21. mája 2019
3796
 

Začínate sa chystať na letnú dovolenku, no už teraz rozmýšlate nad tým, čo budete jesť? Ak váš čaká All inclusive dovolenka, máte o starosť menej. V opačnom prípade to zrejme bude dlhý boj s deťmi, ktoré budú chcieť jesť len pizzu a hranolky. Chápeme, že sa vám počas dovolenky nechce postávať v kuchyni, no ak si aspoň nejaké jedlo zabalíte so sebou, ušetríte čas aj peniaze.

Nebudeme si klamať, rodinná dovolenka nie je žiadna maličkosť. Väčšina rodín si takéto spestrenie môže dovoliť len raz do roka. Aj tu sú však položky, na ktorých môžete ušetriť aj stovky eur. Ak chcete peniaze za drahé jedlo v reštauráciách investovať do iných zážitkov, tak si môžete do kufra pribaliť už vopred pripravené jedná, ktoré stačí prihriať a servírovať.

  1. Dostupnosť

Ak si zabalíte jedlo so sebou, vyhnete sa situáciám, kedy prídete z pláže a zdolá vás hlad. Občas nikto z nás nemá náladu premýšľať nad tým, kam zájsť na večeru. Ak na dovolenku cestujete autom, nemusíte vôbec riešiť prípadnú nadváhu a môžte si pribaliť pochúťky podľa vášho priania. Jedlo si pripravíte rýchlo a pohodlne, zjete a môžete ísť spať.

  1. Všehochuť

Každému chutí niečo iné. Niekto má rád sladké, iný slané.  Obzvlášť ak ide o deti, sú ich chute niekedy veľmi obmedzené. V takomto prípade je jednoduchšie si jedla pripraviť predom. Ušetríte tak peniaze za jedlo v reštaurácii, ale aj čas výberom správneho podniku a jedál v jedálnom lístku.

  1. Rozmanitosť

Často dochádza k situáciám, že deti vyžadujú dookola pizzu, hranolky, hamburger a iné nezdravé jedlá.  Niekedy pomôže, keď im bez zbytočných otázok pripravíte rozmanitejšie menu, aby mali dostatok energie na vodné radovánky. Ak nebudú mať na výber a dostanú hotový obed či večeru, tak možno vôbec nebudú namietať.

  1. Cena

Už cena za dovolenku pre troj či štvorčlennú rodinu je nemalá čiastka. Ďalšie stovky eur budete potrebovať, ak sa chcete denne stravovať v reštauráciách. Občas si spestriť pobyt pri mori návštevou pekného podniku určite nikomu nezaškodí, no prípravu raňajok či rýchleho obedu určite zvládnete.

  1. Zloženie

Že vám to v reštauráciách chutí viac? To je možno pravda, no nikdy presne neviete, čo vlastne jete. Obzvlášť ak sa stravujete v nejakej prímorskej destinácii. U vlastného jedla si dobre ustriehnete, či náhodou neobsahuje surovinu, na ktorú máte alergiu alebo neznášanlivosť, ako napríklad lepok.

Vyskúšajte trvanlivé jedlá z kvalitných surovín

Jednoduchým riešením pre zabalenie jedla so sebou bez dlhého vyvárania je vybrať si z rodinných receptov EXPRES MENU. Ide o hotové trvanlivé jedlá, ktoré vďaka špeciálnej technológii konzervácie vydržia aj dlhú cestu na dovolenku. V portfóliu EXPRES MENU nájdete veľmi rozmanitá jedlá, ako napríklad sviečkovou na smotane, kura na paprike, polievky ale aj ovocné kaše.

Svoj zrak väčšina z nás berie ako samozrejmosť a akékoľvek problémy často až do poslednej chvíle ignorujeme. Ochorenia očí môžu postihnúť každého, bez rozdielu pohlavia či veku. Preto by sme nemali zabúdať na správnu životosprávu a ochranu svojich očí v rizikových podmienkach.

Foto: Expres Menu

Zdieľaj článok:

Comments are closed.