Keď vymeníte 40 cm vlasov za kilometre radosti

22. novembra 2018
4256
 

Vedeli ste, že na výrobu jednej parochne sa spotrebuje cca 250 – 300 g ľudských vlasov, čo je materiál od približne troch až štyroch darcov? Takáto parochňa dokáže skutočne zachraňovať životy – pomáha pacientkam neklesať na duchu. Preto sú organizátori projektu Vystrihaj sa Slovensko vďační za všetky ženy, slečny, ale i pánov a deti, ktorí sa zapojili v letnej kampani a prispeli jednoduchým nákupom šampónu, alebo  sa nechali pre dobro veci ostrihať. A aké je to ostrihať si celých vrkoč vlasov? Svoje pocity a motiváciu spraviť rázny krok zhodnotila aj sympatická Natália.

View this post on Instagram

Rakovina. Slovo, ktoré sa žial’ stalo súčast’ou dnešnej doby a vel’a z nás sa s ñou stretlo či už priamo, alebo nepriamo. Viacerí, ktorí nám posielate svoje vlasy sa aj práve z tohto dôvodu rozhodli priapiet’ a zapojili sa do nášho projektu. Rovnako tak ako Natálka. “O Vašej stránke som sa dozvedela na FB, myslim, že mi ju ukázala sestra. Vtedy som sa rozhodla, že moje vlasy darujem, ale až po mojej svadbe. Minuly rok však ochorel človek na ktorom mi vel’mi záležalo a chcela som ,aby nosil parochñu z mojich vlasov. On to odmietol so slovami, že predsa nebudem mat’ na svadbe krátke vlasy, ked’ som vždy túžila mat’ ich dlhé a pestovala si ich aj kvôli tomu..a potom urobíme radost’ niekomu kto si parochñu možno nemôže sám dovolit’. Prešiel rok, ja som sa vydala a človek mne vel’mi blizky ma už opät’ svoje vlasy a dúfam, že tak už ostane. No a teraz neostávalo už nič iné ako splnit’ už dávno prijté rozhodnutie, ale musím povedat’, že som ho robila s obrovskou radost’ou ?Natálka, d’akujeme a vážime si to❤️ #vystrihajsaslovensko #ligaprotirakovine #darujvlasy #poslifotku #strihamesapredobruvec #nasidarcovia #dakujeme❤️

A post shared by Vystrihaj Sa Slovensko (@vystrihaj_sa_slovensko) on

Dlhý vrkoč pre Vystrihaj sa Slovensko

„O projekte Vystrihaj sa Slovensko som sa dozvedela na sociálnej sieti, myslím, že mi ju ukázala sestra. Bolo to približne dva roky dozadu, a už vtedy som bola pevne rozhodnutá, že moje vlasy darujem. Plánovala som sa ostrihať, ale až po mojej svadbe. Minulý rok však ochorel človek, na ktorom mi veľmi záležalo. Chcela som, aby nosil parochňu z mojich vlasov. On to odmietol so slovami, že predsa nebudem mať na svadbe krátke vlasy, keď som vždy túžila mať ich dlhé. Rozhodla som sa, že urobím radosť niekomu, kto si parochňu možno nemôže sám dovoliť. Prešiel rok, ja som sa vydala a človek mne veľmi blízky má už opäť svoje vlásky a dúfam, že to tak už ostane. No a teraz neostávalo už nič iné, ako splniť už dávno prijaté rozhodnutie. Dlhý vrkoč putoval preč, ale musím povedať, že som to robila s obrovskou radosťou“ zhodnotila darkyňa Natália.

Každá žena môže byť silná a krásna

Pokiaľ tiež zvažujete darovanie vlasov,  všetky potrebné informácie nájdete na stránke www.vystrihajsaslovensko.sk. Vďaka projektu Vystrihaj sa Slovensko sa už množstvo darcov vlasov podieľa na výrobe parochní z pravých vlasov, ktoré vrátili pacientkam kúsok kvality do života. Výroba parochní však okrem darcovských vlasov vyžaduje aj finančnú podporu, do ktorej sa už po druhýkrát mohol zapojiť každý jeden z nás– bez rozdielu dĺžky či kvality vlasov. Na pomoc stačil jednoduchý nákup šampónu Pantene v 101 Drogerii. A výsledok?  Druhý ročník kampane Silná a krásna bol naozaj úspešný! Organizátori ďakujú všetkým, ktorí pomohli k neuveriteľnej sume 12 238€ pre onkologické pacientky.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.