Chuť poctivého remesla v prémiovej rade destilátov Tri stromy

8. decembra 2020
2535
 

Ovocné destiláty majú v našom regióne dlhoročnú tradíciu a právom sa aj u našich spotrebiteľov tešia veľkej obľube. Žiadnou novinkou nie je ani značka Golden, ktorá pod záštitou spoločnosti STOCK Slovensko spojila dlhoročné tradície, osvedčenú receptúru a obľúbenú chuť do produktovej rady Tri stromy.

Zrejme najpopulárnejšími destilátmi u slovenských zákazníkov je slivovica, hruškovica a marhuľovica. Základom dobrej chuti je starostlivo vyberané ovocie, ktoré ostáva čerstvé a nepoškodené až do samotného výrobného procesu.

Predlohou sa stala známa legenda 

Myšlienka celej produktovej rady Tri stromy vychádza zo starej legendy o troch stromoch. Tie pôvodne stáli relatívne ďaleko od seba, no všetky tri naberali na sile a košateli, až sa ich konáre začali prepletať a vznikol jeden veľký živý organizmus. Toto spojenie dalo ovociu z týchto stromov výraznú chuť, ktorá je typická pre produkty Tri stromy, ako aj pre prémiovú radu Zlaté Tri stromy. Z tejto skutočnosti vychádza aj samotný názov nového radu Tri stromy. Jeho príbeh nie je len starou legendou, ale stal sa akýmsi nepísaným zákonom, ktorý má na pamäti každý, kto je súčasťou procesu výroby týchto produktov.

Dôraz na kvalitu

Značka Golden pri výrobe rady Tri stromy vsadila na overené preferencie slovenských zákazníkov. Základný rad tvoria 42 % destiláty pálené z čistého ovocia, bez prímesí, pridaného cukru či liehu. Všetky majú aj certifikát Kosher, čo potvrdzuje ich vysokú kvalitu. Tradičná poctivá výroba v kombinácii s náročnými technologickými testami, zdroj ovocia a samozrejme aj chuť, to všetko presvedčilo rabinát, aby destilátom Tri stromy udelil tento certifikát.

Komu sa aj 42 % máli, má možnosť siahnuť po prémiovej rade pre fajnšmekrov – Zlaté Tri stromy. V ponuke je slivovica a hruškovica, obe vo výslednej 52 % podobe, pričom destilát je 3x destilovaný. Zlaté Tri stromy Hruškovica je vyrábaná výlučne z odrody hrušiek Williams pre ešte výraznejšiu vôňu a jemný doznievajúci tón hruškovej chuti. Aj pri výrobe slivovice z prémiovej rady sa využíva len to najkvalitnejšie ovocie, čoho výsledkom je zaujímavá chuť, ktorá poteší každého.

Spoločnosť STOCK Slovensko, už takmer dve dekády popredný hráč na slovenskom trhu, je v súčasnosti najväčším dovozcom alkoholických nápojov na slovenskom trhu. Vlajkovou loďou je bezpochyby už dlhé roky ikonická značka Fernet Stock, ktorá v apríli 2019 prešla po dlhých rokoch revolúciou v podobe redizajnu. Úplnou novinkou na slovenskom trhu je práve rad pravých pálených destilátov Tri Stromy. V apríli 2017 vstúpila spoločnosť STOCK Slovensko, do distribučnej spolupráce so spoločnosťou Beam Suntory, vďaka ktorej prináša na slovenský trh ikonický americký bourbon Jim Beam®, francúzsky koňak Courvoisier®, ručne vyrábanú bourbon whisky Maker’s Mark®, či škótsku single malt whisky Laphroaig®. V roku 2019 taktiež prinášame na Slovensko najobľúbenejší mediteránsky španielsky gin Larios.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.