Nástrahy jarného športovania vonku

29. marca 2022
1454
 

Krásne slnečné počasie láka mnohých ľudí, aby čoraz viac času začali tráviť vonku. Ak už aj vás prestali baviť štyri steny vášho bytu či domu, určite sa vyberte do prírody si zašportovať.

Aktívny pohyb na čerstvom vzduchu prospeje nielen vášmu fyzickému telu, ale aj pozitívnemu psychickému nastaveniu. Avšak pozor by ste si mali dať práve na svoje zdravie a myslite aj na svoje oči.

Očná sliznica je citlivá

Vonku na vás môže číhať niekoľko nečakaných nástrah. Nie, nehovoríme o lesných zvieratách… ? Máme na mysli vaše celkové zdravie, ktoré by ste si mali udržať v dobrej kondícii. Aj keď máte oči zdravé a nepociťujete príznaky syndrómu suchého oka, napríklad pri bicyklovaní sa môže všetko zmeniť. Oči vám začnú slziť a štípať vás, následne si ich začnete prirodzene rukami pretierať a problém je na svete. Očná sliznica je podráždená, vietor, ktorý prúdi ju ešte viac vysušuje, rukami si do očí votriete ďalšie mikročiastočky, ktoré vás dráždia a nie ste schopní ďalej pokračovať v ceste.

Pripravte sa na pobyt vonku

Okrem zásob jedla či dostatku tekutín by ste mali myslieť aj na ochranu svojho zdravia. Používanie ochranných okuliarov pri behu či bicyklovaní alebo jazdení na kolieskových korčuliach, kedy je pohyb trochu rýchlejší, nie je len módny výstrelok, ale zodpovedné správanie k svojmu zdraviu. Okuliarmi viete zabrániť pôsobeniu vetra na oči, ktorý ich vysušuje. Okuliare zároveň bránia preniknutiu prachových čiastočiek či alergénov do očí, čo ich ochráni pred nepríjemnými príznakmi suchých očí – svrbenie, štípanie, podráždenie.

Okrem okuliarov pomôžu aj umelé slzy

Ak na okuliare pri športe zabudnete, alebo aj napriek ich použitiu sa vám očná sliznica vysuší či inak podráždi, prichádzajú vám na pomoc kvalitné očné kvapky Hyal-Drop multi. Uľavia vašim očiam od nepríjemných príznakov, hydratujú ich, vyplavia z nich prípadné prachové čiastočky a ochránia ich pred ďalším vysušením. Zdravotnícka pomôcka Hyal-Drop multi* má prírodné zloženie a neobsahuje konzervačné látky, takže ich môžete použiť tak často, koľko to vaše oči budú potrebovať. Obsahujú až 0,24 % kyseliny hyalurónovej, ktorá vďaka svojim vlastnostiam udrží vaše oči hydratované. Kvapky Hyal-Drop multi* sú vhodné aj pre citlivé oči. Viac sa dozviete na www.hyal.sk.

 

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.