Leto plné chutného ríbezľového vína z Padaroviec

17. júla 2019
3738
 

Tiež patríte medzi milovníkov leta? Ak si neviete odpustiť večerné posedávanie s priateľmi na terase, nemali by ste zabúdať na dobré občerstvenie. Či už si užívate spoločné chvíle doma v záhrade alebo na dovolenke, určite oceníte chuť lahodného slovenského vína z čiernych ríbezlí. 

Jedno z najdôležitejších kritérií pre kúpe vína by vždy mala byť jeho kvalita. Na tú dbá aj slovenská značka Padár, ktorá ponúka vína z čiernych ríbezlí. Ak ste zatiaľ nemali možnosť, tento nápoj ešte vyskúšať, určite by ste mu mali venovať pozornosť. Vedeli ste, že bobule tohto ovocia sa považujú za jedno z najhodnotnejších ovocí v našom zemepisnom pásme?

Doprajte si zdraviu prospešné látky

Za vznikom ríbezľového vína Pádár stojí malé rodinné vinárstvo v Padarovciach, ktoré si potrpí na kvalite surovín. Veľkou výhodou je, že čierne ríbezle do svojho vína pestuje vo vlastných sadoch pri Teplom vrchu, ktoré má jednu z najvhodnejších klím na Slovensku. „Nepoužívame žiadne koncentráty, všetku surovinu si dopestujeme sami. Bobule ríbezlí zbierame v najlepšom období, keď sú dostatočne dozreté,“ hovorí Bálint Simon, zástupca rodinného vinárstva Pádár.

Pokiaľ ide o výrobu ríbezľového vína, nie je to žiadna veda. Vínko najskôr zreje v nerezových fermentačných nádobách a z ovocia sa následne lúhujú antioxidanty a množstvo užitočných látok, čo je určite jeho najväčšou prednosťou. Keď poriadne vykvasí, filtruje sa a napokon vznikne lahodné osviežujúce víno s výnimočnou chuťou a vyváženým obsahom vitamínu C, železa a selénu.

Ríbezľové vína sú novým trendom

Víno Pádár si môžete vybrať v dvoch základných edíciách. Ak ste milovníkom rafinovaných suchších vín, určite siahnite po Pádár Exclusive. V prípade, že si radšej doprajete sladšie a pritom svieže vínka, voľbou číslo jeden je pre vás Pádár Premium. Ovocné vína sa tešia stále väčšej obľúbenosti, a to nie len u žien, ako tomu bolo zväčša doteraz, ale stále viac si ho doprajú aj páni.

Vína Pádár, ktoré môžu slúžiť aj ako skvelý darček pre vašich blízkych, nájdete v sieti Terno, Metro alebo si ho môžete zakúpiť v e-shope na stránke www.padar.sk v ponuke vín.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.