Čo majú spoločné Pikachu, Ryan Reynolds a Rita Ora?

1. marca 2019
3891
 

Spomínate si ešte na japonskú rozprávku Pokémon, ktorá sa na prelome storočí tešila obrovskému úspechu? Tvorcovia sa rozhodli tento fenomén oživiť na veľkom plátne. Roztomilý Pikachu sa pred kamerou objaví po boku známych hollywoodskych hercov.

Keď v roku 1996 na trh prišla japonská videohra Pokémon, išlo o davové šialenstvo. V tej dobe azda neexistovalo dieťa, ktoré by Pokémonov nepoznalo a v nejakej forme ich doma nevlastnilo. Po viac, než dvadsiatich rokoch sa akčné príšerky presunú aj do sveta hraného filmu. Premiéra snímky Pokémon Detektív Pikachu je naplánovaná na 9. mája 2019.

Obľúbená elektrizujúca príšerka Pikachu sa v ňom stáva spoločníkom chlapca Tima, ktorý musí pátrať po zmiznutom otcovi, úspešnom detektívovi. Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, zatiaľčo ostatní počujú len známe „pika – pika“. Ak chcú spoločne prísť záhade na kĺb, čaká ich obrovské dobrodružstvo v neónom ožiarených uliciach veľkomesta Ryme City. Ľudia a Pokémoni tam žijú bok po boku bez toho, aby tušili, že ich spolunažívanie bude čeliť nevídanej hrozbe.

V anglickom znení nadabuje žltého Pikachu obľúbený herec Ryan Reynolds. Ako Tim sa predstaví Justice Smith, ktorého ste mohli vidieť v Jurskom svete, či „oscarovskí“ nominanti Ken Watanabe a Bill Nighy. Síce len na pár minút, no vo filme sa objaví aj čoraz úspešnejšia speváčka Rita Ora, ktorá si zahrala aj vo filmovej sérii Päťdesiat odtieňov sivej.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.