Sisa Sklovská a Cher na jednom pódiu? Nová šou už čoskoro v Bratislave

23. septembra 2022
1256
 

Každý projekt, v ktorom účinkuje Sisa Sklovská, sa vyznačuje vysokou profesionalitou, absolútnym hereckým zanietením a, samozrejme, tou najvyššou kvalitou predvedeného speváckeho výkonu. Nebude tomu inak ani v prípade pripravovanej show, v ktorej bude naživo spievať najväčšie hity speváčky Cher. Tú zahraniční novinári označili za „bohyňu popu“. Extravaganza šou Sisa či Cher bude mať premiéru 14. októbra 2022 v bratislavskom STARS auditoriu.

Celá idea tohto predstavenia vznikla začiatkom roku 2020 pri rozhovore Sisy a jej manžela Juraja o tom, že už bolo dosť projektov, kde Sisa na konci zomiera. „V spolupráci s kreatívnym tímom sme načreli do spomienok. Spomínali sme na  všetko, čo sme za tie spoločné roky zažili. To najzaujímavejšie sme spojili do show na počesť speváčky Cher. V tej rozprávame fiktívny minipríbeh o tom, ako Sisa dostane neodolateľnú ponuku spievať na jednom pódiu spolu so Cher. Nakoniec sa ukáže, že tá ponuka je veľký podvod. A ako v každej rozprávke dobro zvíťazí nad zlom. Sisa sa však už všetky pesničky naučila. Nakoniec si ich diváci budú môcť vypočuť v rámci show, ktorá sa uskutoční v premiére 14. októbra 2022 v STARS auditorium na Junáckej 10 v Bratislave,“ doplnil Horňák.

 

„Počas show odznejú najväčšie hity Cher a sme presvedčení, že osloví všetky vekové kategórie. Jej hudba je totiž nadčasová,“ hovorí Sisa Sklovská a dodáva, že spievať skladby svetovej speváčky vôbec nie je jednoduché: „Čo máme spoločné je to, že ja som kontraalt v popovej aj opernej sfére, ona je kontraalt v popovej, čiže na skúškach som hľadala farbu hlasu, aby som sa jej čo najviac priblížila.“  

Show SISA či CHER nie je životným príbehom americkej speváčky. Slovenská diva Sisa v ňom vyrozpráva svoj príbeh – taký bežný život umelca na Slovensku so všetkými „prúsermi“, leskom aj obrátenou stranou:  „Budem hrať samú seba, svoj príbeh a všetko, čo sa mi stalo a do toho budú implantované skladby Cher. Tie nanovo zaranžoval Ľubomír Horňák. Na moju prosbu sme do nich dodali aj trochu saxofónu. Počas show budem prechádzať podobne ako na mojich koncertoch rôznymi hudobnými žánrami – budem za country speváčku, funkovú speváčku, či rockovú speváčku – pretože aj ona prešla všetkými týmito obdobiami.“  Fakt, že Sisa predvedie svoj život podtrhuje aj prítomnosť jej milovaných mačiek, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou jej života. Objaví sa aj mačací duet.

V príbehu a celej show vystupujú aj herci Eugen Libezňuk, Peter Sklár, René Štúr, Peter Kočiš, Lucia Vráblicová, Renáta Ryníková, Jakub Janotik a Peter Makránsky (v alternácií). Zo svetových hitov Cher zaznejú skladby Believe, Woman’s World, Strong Enough, If I Could Turn Bact Time, Shoop Shoop Song a ďalšie. Sisu bude doprevádzať živá štvorčlenná kapela a deväťčlenný tanečný súbor pod vedením choreografky Silvi Hudec-Belákovej. Režisérom show je Peter Oravec, kostýmy navrhla Ľudmila Várossová. Kreatívny tím si predsavzal priniesť na našu show-scénu jedinečne korenistý humor, svetové hity, excelentné tanečné choreografie, dobrú náladu a 100 minút príjemnej pohody a zábavy. Show si budú môcť tento rok vychutnať diváci v Bratislave, počas ďalšej sezóny poputuje Sisa či Cher na turné po Slovensku.

Vstupenky na predstavenie sú k dispozícii v sieťach Ticketportal.skPredpredaj.sk.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.