Do kín príde rodinná detektívka od Marie Poledňákovej

26. októbra 2018
3809
 

Do slovenských kín mieri nový český film Ten, kto ťa miloval. Autorka Marie Poledňáková má na konte obľúbené snímky S tebou mě baví svět, alebo Jak vytrhnout velrybě stoličku. Tentoraz divákom ponúka detektívku s pútavou zápletkou.

Komediálne ladený príbeh Ten, kto ťa miloval je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu by mal byť kpt. Kalina – nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a báječný syn svojej matky v jednej osobe – keby však iróniou osudu hneď na začiatku deja nezomrel pri autonehode. O mŕtvych len v dobrom, ale v súvislosti s Kalinom začínajú na povrch vychádzať podozrivé skutočnosti, vrátane okolností jeho smrti. Stačí pár nechcených indícií, fotiek, mierneho ohovárania zo strany blízkych a jeho manželke Vande sa zrúti svet dlho neotrasiteľnej dôvery. V snahe zistiť pravdu sa z Vandy stáva amatérsky detektív. Našťastie má pri sebe skvelý tím kriminalistov v podobe svojich dvoch malých synov s babičkou, a tiež jedného v živote nepraktického praktického doktora.

Vo filme si zahrajú Václav Postránecký, Soňa Norisová, Lívia Bielovič, Pavel Řezníček, Lukáš Vaculík či Eva Holubová. Do slovenských kín sa snímka dostane už 8. novembra.

Foto: Martin Martinek

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.