Skvelá Margot Robbie opäť v úlohe šialene krásnej Harley Quinn. Čo sa stalo s Jokerom?

6. februára 2020
3639
 

Keď sa v roku 2016 v kinách objavil film Suicide Squad (Jednotka samovrahov) tak azda najväčšiu pozornosť vzbudil príbeh Harley Quinn. Krásnu no šialenú hrdinku si zahrala fantastická Margot Robbie, ktorá sa do tejto úlohy vrátila vo vlastnom filme. Film Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn nás opäť zoberie do mesta Gotham, kde sa ukrýva množstvo zloduchov.

Filmové publikum si ju zamilovalo ako bláznivú priateľku Jokera. Teraz sú však bývalí milenci čerstvo po rozchode a Harley Quinn sa musí postarať sama o seba. Nová zodpovednosť, pocit slobody a svojská povaha zaručujú v prípade unikátnej komiksovej postavy nezabudnuteľnú jazdu, ktorá v slovenských kinách štartuje už dnes.

Harley si myslí že si konečne bude užívať svoju bezstarostnosť a slobodu. Napokon však spolu s partiou odvážnych dievčat bude bojovať o svoju vlastnú záchranu. Roman Sionis, v komiksových predlohách známy aj ako Black Mask, je ten najnechutnejšie sebestredný zločinec, akého si človek vie predstaviť. Jeho posluhovači sa na Sionisov príkaz vydajú hľadať dievča menom Cass a mesto počas pátrania prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien – spomínanej Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony zrazu nemajú na výber. Musia sa spojiť.

„Najlepšia vec pre herca je, keď má s postavou otvorené možnosti. A s Harley Quinn si skutočne môžete dovoliť čokoľvek.  Pri niektorých úlohách môžete hrať jedným či dvoma spôsobmi, no pri Harley to je skôr dvadsať spôsobov a každý dáva pri jej postave zmysel.  Je to vážne oslobodzujúce, kreatívne a podnecujúce,“ hovorí o hlavnej postave herečka Margot Robbie, ktorá je zároveň producentkou filmu.

Foto: Continental film

Úlohu spomínaného zločinca si zahrá Ewan McGregor. „Zo všetkého najviac sa mi však páčil scenár. Dialógy boli inteligentné a veľmi dobre napísané. Bol som rád, že hrám hlavného zloducha, ktorému ide o kontrolu a moc, pričom si myslí, aký je múdry a úžasný. V skutočnosti je to ale hrozný a zlomyseľný chlap,“ hovorí známy herec.

Okrem RobbieMcGregora sa vo filme režisérky Cathy Yan objavia herečky Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez či začínajúci talent Ella Jay Basco. Film, ktorý je adaptáciou komiksových predlôh vydavateľstva DC Comics, prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.  

Zdieľaj článok:

Comments are closed.