Karel Gott v novej česko-slovenskej rozprávke

15. októbra 2018
6280
 

Magický svet plný kúziel, drakov a princezien. Nová česko-slovenská rozprávka Keď draka bolí hlava prinesie príbeh, aký väčšinou vidíme len v zahraničných veľkofilmoch.

Do slovenských kín už o týždeň príde nová rozprávka od autora filmov Fontána pre Zuzanu, Cinka Panna a Muzzikanti. Pod réžiou Dušana Rapoša si vo filme zahrali Ján Koleník, Kamila Magálová, Zuzana Mauréry či Miro Noga. Najväčším lákadlom filmu je Karel Gott, ktorý sa ukáže pred kamerou spolu so svojou dcérkou Charlottou Gottovou.

Draci a hip hop?

Barborka s Tomikom trávia prázdniny u babičky a deda v kováčskej dielni pod Dračou skalou, kde zo všetkých síl pracuje aj netradičný pomocník dvojhlavý dráčik Čmoudík. Raz, keď sa deti chystajú prespať v jaskyni spoločne s dráčikom, objavia na stene jaskyne starú mapu a Čmoudík, ktorého jedna hlava hovorí po česky a druhá po slovensky, začína rozprávať napínavý príbeh o vzniku kráľovstva Draka, veľkej láske princeznej Adélky a princa Janka, o dlhoročnej kliatbe a strašnom Drakovi, o zlom škriatkovi Blivajzovi, ale aj o tajomstve Nezábudkovej lúky, stratenom dračom vajci a páriku klokanov. Zaujíma Vás, kedy draci tancujú hip hop, ako sa slávia vianoce v dračej jaskyni, akú čarovnú moc má sto rokov neumývaný dračí zub a hlavne prečo draka bolí hlava?

Zdieľaj článok:

Comments are closed.