Slovenský robot pre olympiádu v Dubaji je už takmer hotový!

3. októbra 2019
4410
 

Tím nadaných slovenských stredoškolákov je ďalším dôkazom toho, že Slovensko je krajinou mnohých mladých talentov. Štvorica chalanov – Adam, Martin, Dávid a Daniel nás už čoskoro budú reprezentovať na ďalšom ročníku prestížnej medzinárodnej robotickej olympiády FIRST Global, ktorý sa uskutoční 24. – 27. októbra v Dubaji. Robot, s ktorým ide slovenský tím zabojovať o výhru, je už takmer hotový, úplne dokončený by mal byť v polovici októbra. Bude plniť úlohy v súťaži, ktorej tohtoročnou globálnou témou je zbavenie oceánov odpadov.

Každý rok sa mladí ľudia vo veku 15 až 18 rokov stretávajú, aby súťažili v konštrukcii, dizajne a programovaní robotov. Olympiády sa zúčastňujú študenti zo všetkých kútov sveta. Aj tento rok sa predstavia jednotlivé tímy z vyše 180 krajín, ktoré splnili podmienky účasti na celosvetovo tretej stredoškolskej robotickej olympiáde – FIRST Global Challenge 2019 v Dubaji. „Ide o jedinečnú celosvetovú súťaž, ktorá prináša príležitosti spoznať sa s novými ľuďmi a kultúrami. Takúto možnosť človek nedostáva často, nieto ešte na robotickej súťaži,“ poznamenáva gymnazista Adam, kapitán slovenského tímu.

Robot by mal byť kompletne hotový a pripravený do polovice októbra. Už v utorok 8. októbra sa celý tím vyberie spoločne na veľké podujatie do Košíc, kde sa bude konať trojdňová konferencia SlovakiaTech. Na nej tím stredoškolákov predstaví samotného robota, s ktorým bude reprezentovať našu krajinu v Spojených arabských emirátoch.

Naši talentovaní stredoškoláci predvedú, ako funguje a čo bude jeho úlohou. Okrem toho nám porozprávajú, ako sa k súťaži dostali, ako prebieha príprava. Okrem toho vysvetlia, čím je súťaž významná pre Slovensko a v neposlednom rade predstavia aj samotnú výzvu FIRST, ktorá je aj tento rok spojená s globálnou témou zbavenia oceánov odpadov. Viac informácií o celom projekte nájdete na oficiálnej stránke FIRST Global.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.