Skončil historicky najdlhšie vysielaný sitkom

28. mája 2019
3711
 

Po 12-tich sériách ukončila televízna stanica CBS populárny sitkom The Big Bang Theory, u nás známy ako Teória veľkého tresku, a to viac ako 40-minútovým finále. Posledný 279. diel si v USA pozrelo až 18,5 milióna ľudí.

Mohlo by sa zdať, že po 12-tich sériách sledovanosť klesla a tvorcovia boli nútení seriál ukončiť. Nie je to však pravda. Jeho hlavný hrdina Jim Parsons – fyzik Sheldon Cooper sa rozhodol, že v najlepšom treba skončiť: „Cítil som, že to bol správny čas. Nie je žiadny negatívny dôvod skončiť s Veľkým Treskom. Sú tu dobré dôvody. Niežeby sme nemohli pokračovať, scenáristi nám stále môžu vymyslieť úžasné veci. Mám však pocit, že sme ohlodali všetko mäso z tejto kosti.“

Herec však stále bude pokračovať v komentovaní svojho mladšieho ja v sitkome Young Sheldon (Mladý Sheldon), ktorý aktuálne ukončil svoju 2. sériu. Na svojom konte má za stvárnenie Sheldona ocenenia Emmy a Zlatý Glóbus. Zo skupiny priateľov zarábal najviac a to až 1,2 milióna dolárov za epizódu. Plat mu vďaka vysokej sledovanosti seriálu enormne vzrástol, keďže v 1. sérii dostal za 1 epizódu „len“ 60-tisíc dolárov.

The Big Bang Theory je americký sitkom, ktorý vytvoril Chuck Lorre a Bill Prady. Seriál mal premiéru 24. septembra 2007 a skončil 16. mája 2019. V 12-tich sezónach bolo odpremiérovaných 279 epizód. Sitkom sa zameriava na 5 priateľov, ktorí žijú v Pasadene v Californii. Leonard Hofstadter a Sheldon Cooper sú obidvaja fyzici a sú tiež spolubývajúci. V byte oproti býva Penny, ktorá je čašníčka s ambíciami stať sa úspešnou herečkou. Posledných dvoch z partie tvoria vesmírny inžinier Howard Wolowitz a astrofyzik Raj Koothrappali.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.