Fashion Live 2019: Terézia Feňovčíková so svojou značkou Freier búra predsudky

7. októbra 2019
5007
 

Na Slovensku máme len veľmi malé množstvo módnych návrhárov, ktorí by sa vo svojej tvorbe venovali výhradne pánskej móde. Medzi túto skupinu patrí čoraz úspešnejšia Terézia Feňovčíková, ktorá pôsobí pod značkou Freier. Novú kolekciu lv-426 predviedla v rámci sobotného maratónu prehliadok na siedmom ročníku Fashion Live.

Móda pre všetkých. Napriek tomu, že kolekcie značky Freier cielia najmä na mužské publikum, sú šití tak, aby si k nim cestu našla aj ženská klientela. Muži na Slovensku sú v porovnaní so svetom v móde stále tak trochu pozadu. Práve tvorba Terézie Feňovčíkovej sa snaží poukázať na to, že aj v mužskom šatníku je priestor pre kreativitu a originálne kúsky.

Kým v predchádzajúcej kolekcii dominovala čierna a biela farba, tak v tej aktuálnej dominuje najmä béžová farba. Napriek tomu, že si je Terézia vedomá toho, akú ťažkú cestu si vybrala, je aj naďalej odhodlaná venovať sa práve pánskej móde. Pri tvorbe aktuálnej kolekcie ju inšpiroval dnes už kultový film Votrelec, preto zrejem nikoho dopredu informovaného neprekvapilo, že jednotlivé modely farebne aj strihovo častokrát pripomínali kozmické uniformy doplnene o množstvo efektných detailov.

Pár rokov zrejme ešte potrvá, kým podobne kreácie začneme vídať v uliciach Slovenska na dennom poriadku, Terézia Feňovčíková však už teraz patrí medzi tie mená, ktoré posúvajú chápanie mužského šatníka v našich končinách výrazným krokom vpred.

Foto: Martin Tomečko

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.