V novej rozprávke Princezná zakliata v čase si hlavnú úlohu zahrá slovenská herečka Natália Germáni

4. decembra 2020
2850
 

Nová česká rozprávka Princezná zakliata v čase už dávno mala byť v našich kinách. Tie však v dôsledku pandémie ostali zatvorené a nová rozprávka skutočne ostala zakliata v čase.  Celý príbeh o láske, prekliatí a o princeznej, ktorá sa prebúdza stále do toho istého rána, aby našla odvahu postaviť sa dávnej kliatbe, našla cestu k láske a spravodlivosti a zachránila tak kráľovstvo pred Čiernou búrkou.  Výsledok si aj v slovenských kinách môžeme pozrieť už od 10. decembra.

Princezná zakliata v čase je rozprávkový príbeh o princeznej Ellene, ktorá uviazne v jednom neustále sa opakujúcom dni a aby sa oslobodila musí prelomiť kliatbu, ktorú na ňu uvrhla čarodejnica Murien. V tom jej má pomôcť princ Jan z Calderonu, ktorý sa s princeznou Ellenou pozná už od detstva. Jediným spôsobom ako kliatbu zlomiť, je prebudiť Elleninu lásku k Janovi, v čom mu pomáha dvorný alchymista Archibald, ktorý nad ňu v detstve preniesol svoje ochranné kúzlo a do ruky jej vtisol mocnú runu času. K čistej láske musí princezná Ellena prejsť dlhú a tŕnistú cestu, vďaka ktorej si každé ďalšie ráno, do ktorého sa znovu a znovu prebúdza, postupne uvedomuje, čo je v živote to najdôležitejšie.

Filmoví nadšenci v súvislosti s touto filmovou novinkou skloňujú pojem český filmový unikát. Hoci žáner fantasy nie je vo svete už dávno žiadnou novinkou, v kinematografii v našich zemepisných šírkach naďalej ostáva žánrom, na ktorý si prakticky žiadny filmár netrúfa. Diváci preto v našich kinách pravidelne vidia fantasy iba zo svetovej produkcie. Výnimkou je práve Princezná zakliata v čase, ktorá je špecifická v tom, že implementuje fantasy prvky do českej rozprávky. Prináša viac akcie a dobrodružných scén, než býva v klasických českých rozprávkach zvykom. Nechýbajú kúzla, čarodejnícke triky a súboje, runové písmo, horiaca hladina vody, čierna búrka a celá plejáda ďalších prvkov zo sveta fantasy.

Slovenka v hlavnej úlohe

Do hlavnej úlohy tvorcovia obsadili slovenskú herečku Natáliu Germáni (princezná Ellena), pre ktorú ide o prvú výraznú rolu v českom filme. Čo hovorí na to, že si do roly princeznej Elleny vybrali práve ju? „Samozrejme veľmi som sa tešila, že môžem byť súčasťou tohto ambiciózneho projektu s mladým, akčným a cieľavedomým tímom. Na tomto projekte sa pracovalo skvele. Najmä vďaka skvelému štábu, s ktorým sme si vytvorili nielen profesionálne ale aj priateľské väzby. A hlavne vďaka mojím úžasným kolegom, ktorí boli perfektní parťáci pred kamerou aj mimo nej.”

V ďalších hlavných úlohách sa predstavia držiteľka ocenenia Český lev Eliška Křenková (mladá alchymistka a Ellenina najlepšia priateľka) a Marek Lambora (princ Jan). Popri hlavných hrdinoch sa v hereckom obsadení filmu ukážu tiež Roman Zach, Martin Písařík, Veronika Freimanová, Martin Dejdar, Jan Révai a ďalší.

Už pred niekoľkými týždňami mohli diváci spoznať i rozprávkový soundtrack. Titulná pieseň snímky dostala názov „Tam za řekou“. Zatiaľ čo vo filme znie v podaní herečky Elišky Křenkovej, verziu pre rádiá naspievala Československá SuperStar Tereza Mašková v sprievode hercov z rozprávky Mareka Lamboru, Natálie Germáni, Jana Révaia a ďalších. „Bola to skvelá spolupráca a spoznala som vďaka nej úžasných ľudí. Pesnička k filmu je pre mňa niečo nové. Ako dieťa som snívala o tom, zahrať si v rozprávke. Teraz sa mi to svojím spôsobom splnilo,“ hovorí Tereza Mašková. Pozitívne recenzie, skvelé ohlasy od divákov a úspech titulnej piesne „Tam za řekou“ viedli napokon k vydaniu soundtracku, ktorý vyšiel 23. októbra vo vydavateľstve Warner Music. Na albume nájdu fanúšikovia obe spomínané verzie titulnej piesne Tam za řekou.

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.