Proti koronavírusu bojuje aj známa talianska blogerka Chiara Ferragni!

12. marca 2020
6765
 

Takmer celú Európu v posledných dňoch ochromil koronavírus. Napriek tomu, že väčšina európskych krajín dlho odolávala, dnes je situácia vážna a treba konať. Najhoršie je aktuálne na tom Taliansko, ktorého hranice sú zatvorené. V nútenej karanténe tak ostala aj známa blogerka Chiara Ferragni.

Azda najznámejšia módna blogerka na svete opäť raz dokázala, že má srdce na správnom mieste. Chiara Ferragni, ktorú na Instagrame sleduje takmer 19-miliónov ostala podobne ako aj zvyšok Talianov uväznená v nútenej karanténe. Miesto toho, aby blondínka trávila čas tým, že si cez internet vyberá nové kabelky, rozhodla sa varovať zvyšok sveta pred neuváženým konaním, ktoré môže aj ostatné krajiny doviesť do kritickej situácie, v akej je Taliansko.

Chiara dokonca založila zbierku, ktorej výťažok venuje talianskemu zdravotníctvu na pomoc v boji s koronavírusom. Za prvých 24 hodín blondínka touto cestou zozbierala viac než 3 milióny eur, ktoré budú pre tamojšie zdravotníctvo určite veľkou pomocou. Pre rodáčku z Milána by určite nebol problém zatiahnuť za správne nitky a dostať sa z Talianska, niekde do bezpečia. Ona sa však rozhodla bojovať za svoje rodisko. Sama však tvrdí, že stále sa nájdu ľudia, ktorí situáciu zľahčujú čím škodia sebe aj svojmu okoliu.

„Je to zlé. Máme viac než 10 000 nakazených ľudí, viac než 600 úmrtí a viac ako 5000 ľudí v nemocniciach. Nemocnice nie sú na takýto nápor pripravené. Lekári a sestry robia všetko, čo je v ich silách, aby pomohli čo najviac, no ak sa počet chorých nespomalí, budú musieť začať vyberať pacientov na základe toho, aký sú mladí a aká je pravdepodobnosť, že prežijú,“ napísala blogerka k fotke na svojom Instagrame.

View this post on Instagram

This is to fully explain the situation to all my foreigner followers (70% of my 18.7 millions) who clearly don’t understand the situation here in Italy at the moment: IT IS BAD. We have more than 10.000 cases, more than 600 deaths and more than 5000 people at the hospitals with bad conditions. The hospitals are not ready for all these cases and doctors and nurses are doing all they can to help as many as possible but if the number of sick doesn’t slow down they’ll have to start choosing patients based on how young and likely to survive they are. @fedez and I started a crowdfunding on Monday to help a hospital in Milan and it got over 3.6 millions € in offers and so many other people started collecting for other hospitals but there is still a lot that has to be done. The State decided to LOCK ALL OF THE ITALIANS inside their houses til April 3rd to prevent the virus to spread even more and to avoid the whole system and hospitals to collapse. We’re all living in quarantene right now, like some cities in China have done this past month. So please, start the awareness and understand that this is not a common flu and it’s way more dangerous for all of us: STAY IN as much as possible in this critical time. And If you can, help telling others to be careful and help Italy with its hospitals ??

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni) on

„Všetci teraz žijeme v karanténe, tak ako minulý mesiac aj niektoré mestá v Číne. Prosím, uvedomte si, že nejde o bežnú chrípku a je to pre nás všetkých nebezpečné. ZOSTAŇTE DOMA čo najviac, ako to je v tomto kritickom čase možné. A ak môžete, pomôžte ostatným,“ dodala Chiarra.

Zbierka, ktorú blondínka spolu so svojim manželom raperom Fedezom založila, vznikla v spolupráci so špičkovým lekárom Albertom Zangrillom, ktorý pracuje na jednotke intenzívnej starostlivosti v Miláne. Z peňazí sa vybudujú nove lôžka pre ľudí, ktorých imunitu koronavírus zasiahne. Mnoho krajín totiž potvrdilo fakt, že najväčším problémom častokrát nie je samotné ochorenie, ale to, že množstvo nakazených pacientov nie je kde ošetrovať.

V súčasnosti je v zbierke už viac než 3,7 miliónov eur. Ľubovolnou sumou môžete prispieť aj zo Slovenska, stačí ak navštívite stránku gofundme.com.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.