Šok! Novou hviezdou Victoria’s Secret je transgender modelka!

7. augusta 2019
5051
 

Americká značka Victoria’s Secret v posledných mesiacoch prežíva veľmi negatívne obdobie. Ešte  v minulom roku sa množstvo zákazníkov, ale aj prominentov začalo nepekne vyjadrovať k tomu, že značka stále odmieta upustiť od svojho presne nastaveného „ideálu ženskej krásy“. Vedenie značky konečne poľavilo a prvýkrát v histórii angažovalo transgender modelku.

Proti Victoria’s Secret minulý rok verejne vystúpila aj speváčka Halsey a to len pár dní po tom, ako zaspievala na výročnej prehliadke. Miesto toho, aby vedenie firmy negatívny dopad týchto tvrdení zmiernilo, urobili presný opak. Šéf marketingu Ed Razek sa totiž vyjadril, že od svojich hodnôt neupustia a plus-size či transexuálne modelky u nich nikdy miesto mať nebudú.

Prvý krok k radikálnej zmene smerovania značky prišiel pred pár dňami vďaka brazílskej transgender modelke Valentine Sampaio. Značka sa tak zrejme definitívne rozhodla prispôsobiť dobe a poukázať na to, že nie je dôležité v akom tele sa narodíme, ale to, ako sa cítime. Len 22-ročná kráska má už za sebou viacero úspechov, napríklad fotenie pre časopis Vogue. Spomínaný šéf marketingu Ed Razek paradoxne práve v tejto dobe na svojom poste nadobro skončil.

Značka síce dlhé roky patrila medzi neohrozené, v minulom roku im však prudko začali klesať tržby a desiatky obchodov po celom svete (vrátane toho na viedenskom letisku) museli zatvoriť. Šok pre mnohých prišiel so zrušením každoročnej prehliadky, ktorá sa tento rok konať nebude. Tvorcovia chcú údajne celému eventu dopriať pauzu a priniesť ho neskôr v úplne novej podobe.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.