Veľkolepá módna šou v Košiciach: Značka KURA collection ukázala novú kolekciu plnú farieb

4. mája 2022
1971
 

Módna šou nemusí byť len v centre nášho hlavného mesta. Metropola východného Slovenska sa počas uplynulého týždňa premenila v dejisko veľkej módnej prehliadky značky KURA collection.

Značka KURA collection od roku 2016 úspešne ponúka najmä dámsky módny sortiment, ktorý dopĺňajú unisexové aj pánske kúsky, či bytové doplnky. Street style ateliéru KURA collection je obľúbený a rozpoznateľný nielen vďaka typickému logu, ale aj trendovému spracovaniu, efektným detailom či rafinovaným prvkom a nositeľnému prevedeniu určenému na každý deň s orientáciou na udržateľnú produkciu a využívanie recyklovaných materiálov.

Aktuálna sezóna jar-leto 2022 je v ponímaní dizajnérky Jany Kurilakovej farebne výrazná a pútavo jednoduchá zároveň. V atmosfére live vystúpenia speváčky Tiny a neprehliadnuteľných exoticky pôsobiacich aranžmánov sa logo značky KURA CLLCTN objavovalo tentokrát striedmejšie a dopĺňalo svojim umiestnením takmer všetky kúsky kolekcie – saká, plavky, topy aj kimoná. Farby inšpirované svetovými trendami dopĺňala variabilita a ležérna elegancia.

Prvá časť kolekcie ponúkla prevažne čierno biele kombinácie v podobe oversize košieľ so zavinovacími pásmi, vesty, topy, šortky, šaty ale aj dvojdielne plavky. Jeden z obľúbených dizajnérkiných materiálov – neoprén rozjasnil úvodnú časť neónmi, ktoré dopĺňali odtiene petrolejovej modrej a jadeitovo zelenej v priliehavých siluetách so sťahovacím efektom.

Druhá časť ponúkla obľúbenú čiernu v minimalistickom prevedení bez loga či s jeho veľmi decentnou formou v priliehavých (úzke sťahovacie či kratšie zavinovacie šaty) ale aj voľnejších strihoch (kimono) pre elegantnejší, no stále pohodový a najmä ženský efekt.  Záverečná časť ako najfarebnejšia línia predstavila aktuálny trend sviežich sák, nohavíc, topov, odnímateľných oversize rukávov a šiat nositeľných monochromaticky, alebo v rôznofarebných kombináciách.

Kolekciu predviedli aj víťazky súťaže krásy Miss Slovensko 2021 Sophia Hrivňáková, 1. Vicemiss 2021 Sylvia Šulíková, 2. Vicemiss 2021 Jana Vozárová a Miss Slovensko 2020 Leona Novoberdaliu.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.