Vo veku 85 rokov zomrel Karl Lagerfeld

19. februára 2019
4761
 

Módny svet sa dnes ocitol v obrovskom smútku. Vo veku 85 rokov zomrel v parížskej nemocnici Karl Lagerfeld. Svetoznámy módny návrhár patril medzi uznávané mená vo svete módy u všetkých vekových kategórií.

Francúzske médiá dnes informovali o smutnej novinke. Svet navždy opustil ikonický Karl Lagerfeld, ktorý okrem svojej vlastnej značky počas svojej úspešnej kariéry pracoval pre značky ako Chloé, Fendi či Chanel. Lagerfelda náhle hospitalizovali v pondelok večer, no špekulácie o jeho vážnom zdravotnom stave sa v médiách šírili už od januára. Karl sa v tej dobe totiž nezúčastnil prehliadky novej kolekcie značky Chanel, ktorú od roku 1983 ani raz nevynechal.

Smutnú informáciu už potvrdil aj módny dom Karl Lagerfeld, ktorý zverejnil oficiálnu správu o odchode 85-ročného mága. „Vďaka svojmu ikonickému a univerzálnemu štýlu bol jedným z najvplyvnejších a najvzácnejších dizajnérov 21. storočia. Karl vol vášnivý, silný a zvedavý. Ostáva tu po ňom veľký odkaz a nie sú žiadne slová, ktoré by dokázali vyjadriť, ako veľmi nám bude chýbať,“ odznelo v rozlúčkovej správe.

Odchod módnej ikony

Máloktorý dizajnér si za svoju kariéru vybudoval takú fanúšikovskú základňu, ako Karl Lagerfeld. Priaznivcov si získal u milovníkov high-fashion módy, ale aj u „bežných smrteľníkov“. Na rozdiel od iných svetoznámych značiek si jeho kúsky mohol dovoliť takmer každý. Nedávno dokonca spolupracoval so značkou Vans, či s modelkou Kaiou Gerber. Jeho dobrou priateľkou a podporovateľkou bola dlhé roky 69-ročná Anna Wintour, ktorá od roku 1988 stojí v čele amerického magazínu Vogue.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.