Obľúbené kaviarne sú opäť otvorené!

26. mája 2020
2613
 

Po mesiacoch strávených v bezpečí našich domovov sa máme opäť príležitosť stretnúť so svojou rodinou a priateľmi nad lahodnou šálkou obľúbenej kávy. Costa Coffee za prísnych hygienických opatrení opäť otvára všetky svoje kaviarne. Vypnúť v spoločnosti priateľov môžete v troch prevádzkach na Kamennom námestí, Auparku aj v Eurovea.

Podobne ako mnoho iných gastro zariadení, tak aj známa sieť kaviarni kvôli pandémii koronavírusu svoje dvere zatvorila. Pri dlhoočakávanom znovuotvorení do svojej ponuky pridáva trojicu noviniek. Ak teda chcete niečo iné, ako pijete tradične, je ten praví čas na to, aby ste si dopriali.

Máte radi sladko-slané kombinácie? A kávu? Pokiaľ ste odpovedali dvaktrát áno, tak ochutnajte Arašidové cappuccino. Ide o klasické cappuccino, ktoré je však vylepšené sirupom, ktorý chutí ako arašidové sušienky. Sirup v spojení s kávou vyzdvihne tie správne chuťové profily. Tento kávový nápoj naviac vyhral v súťaži Signature Drink a jeho autorkou je baristka Naďa Krejčíčková z Costa Coffee. Môžete si byť teda istý, že vás čaká „kávové nebo“, ktoré je na vrchu ozdobené vanilkovým cukrom.

Corto Classic možno poznáte. Ide o kávovú „jednohubku“. Extrakcia dvoch dávok kávy po dobu krátkych piatich sekúnd zvýrazní chuť kávy Mocha Italia a vyzdvihne jej prirodzenú sladkosť. Povrch Corto Classic baristi ozdobia technikou latte art pomocou jemnej mliečnej mikropeny. Nemusíte ale zostávať pri klasike. Po novom je v ponuke aj Banánové Corto. Banánový sirup urobí z kávy exotický zážitok a zároveň ju ľahko dosladí. Pokiaľ si chcete urobiť ešte väčšiu radosť, zákusok ku káve sa javí ako výborný nápad. Okrem stálej ponuky môžete siahnuť po pistáciovej novinke.

Viete, čo je u torty naozaj dôležité? Musí byť  krásna na pohľad a nesmie sklamať ani po ochutnaní. Pistáciová torta s malinami toto všetko spĺňa. Učaruje vám nielen svojim vzhľadom, ale aj chuťou. Torta s korpusom red velvet „červený zamat“ označuje farbu piškóty, ktorá môže mať rôzne odtiene červenej. V nápaditej kombinácií s pistáciovou polevou a malinovým pyré vás táto novinka v Costa Coffee prenesie do Ameriky, kde táto torta uzrela svetlo sveta. Tortu posypanú nasekanými pistáciami a malinami si môžete vychutnávať ako dlho len chcete.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.